21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Розвиток територій Роздрукувати

Передові громади Козятинщини вчаться господарювати у європейців

У Козятинському районі, як і в більшості районів області, сільським територіальним громадам вдається реалізовувати інфраструктурні проекти завдяки участі у грантових програмах. Водогони, очисні споруди, утилізація сміття – питання, які «непідйомні» для місцевих бюджетів. Їх вирішення можливе тільки за рахунок співфінансування: бюджету, гранту і громади. Цю особливість сільські голови враховують при написанні стратегії розвитку своєї громади до 2020 року.

Це та інші питання стратегічного планування із сільськими головами Козятинського району 6 вересня обговорив голова обласної Ради Сергій Татусяк. Участь у зібранні взяли також голова районної ради Валерій Стахов та Козятинський міський голова Олександр Гвелесіані.
Сергій Татусяк наголосив присутнім, що з 2013 року вступає в дію норма бюджетного кодексу, згідно з якою без стратегічного плану розвитку місцеві бюджети не зможуть отримати додаткове фінансування ні з державного бюджету, ні з грантових фондів.
– Тому ми взялися за роботу, яку не проводить жодна область в Україні. Ми «пробудили» жителів, активізували громадськість самим написати стратегію розвитку своєї громади, – зазначив С.Татусяк.
Наприклад, у Комсомольській сільській громаді у стратегію розвитку як пріоритет вписана співпраця із європейськими країнами. Сільський голова Анатолій Лопатинський зауважує, що господарювати по-новому його навчили колеги з Польщі та Німеччини. З гміною Старе Място та містом Міттельвальде село товаришує вже кілька років. Німці подарували українським партнерам медичний та пожежний автомобілі, відтак у селі виникла добровільна пожежна дружина.
– У наших дітей з’явилася мрія – стати пожежником. Ми також возимо їх у Польщу. Коли вони бачать життя там, то хочуть у майбутньому зробити таке й у себе, – розповів Анатолій Лопатинський.
Голова додав, що розвиткові села дуже допомагає участь громади у конкурсах, які фінансують проекти розвитку. Однак, на думку козятинських самоврядців, деякі з них мають малий фонд. Відтак сільські голови району звернулися до Сергія Татусяка збільшити фонд обласного конкурсу проектів, який проводить обласна Рада (цьогоріч він становив 2,2 млн. грн.).
Голова облради зазначив, що фонд конкурсу збільшується щороку, хоча цього не достатньо, аби задовольнити його учасників.
– Ми обов’язково будемо збільшувати фонд конкурсу. Наскільки – зараз не готовий сказати. Але це все одно буде тимчасовий захід. Ви всі знаєте, що проблема лежить глибше – у неправильній моделі влади, коли сільський голова не має ні прав, ні ресурсу. Тому нам потрібно, щоб у Києві почули наш месидж: село готове взяти повноваження, ресурси, розпоряджатися ними і нести відповідальність, – резюмував зустріч із самоврядцями Козятинщини С.Татусяк.


Повернутись Створено: 7 вересня 2012 року, 00:00 Переглядів: 811

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація