23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Розвиток територій Роздрукувати

Передові громади Козятинщини вчаться господарювати у європейців

У Козятинському районі, як і в більшості районів області, сільським територіальним громадам вдається реалізовувати інфраструктурні проекти завдяки участі у грантових програмах. Водогони, очисні споруди, утилізація сміття – питання, які «непідйомні» для місцевих бюджетів. Їх вирішення можливе тільки за рахунок співфінансування: бюджету, гранту і громади. Цю особливість сільські голови враховують при написанні стратегії розвитку своєї громади до 2020 року.

Це та інші питання стратегічного планування із сільськими головами Козятинського району 6 вересня обговорив голова обласної Ради Сергій Татусяк. Участь у зібранні взяли також голова районної ради Валерій Стахов та Козятинський міський голова Олександр Гвелесіані.
Сергій Татусяк наголосив присутнім, що з 2013 року вступає в дію норма бюджетного кодексу, згідно з якою без стратегічного плану розвитку місцеві бюджети не зможуть отримати додаткове фінансування ні з державного бюджету, ні з грантових фондів.
– Тому ми взялися за роботу, яку не проводить жодна область в Україні. Ми «пробудили» жителів, активізували громадськість самим написати стратегію розвитку своєї громади, – зазначив С.Татусяк.
Наприклад, у Комсомольській сільській громаді у стратегію розвитку як пріоритет вписана співпраця із європейськими країнами. Сільський голова Анатолій Лопатинський зауважує, що господарювати по-новому його навчили колеги з Польщі та Німеччини. З гміною Старе Място та містом Міттельвальде село товаришує вже кілька років. Німці подарували українським партнерам медичний та пожежний автомобілі, відтак у селі виникла добровільна пожежна дружина.
– У наших дітей з’явилася мрія – стати пожежником. Ми також возимо їх у Польщу. Коли вони бачать життя там, то хочуть у майбутньому зробити таке й у себе, – розповів Анатолій Лопатинський.
Голова додав, що розвиткові села дуже допомагає участь громади у конкурсах, які фінансують проекти розвитку. Однак, на думку козятинських самоврядців, деякі з них мають малий фонд. Відтак сільські голови району звернулися до Сергія Татусяка збільшити фонд обласного конкурсу проектів, який проводить обласна Рада (цьогоріч він становив 2,2 млн. грн.).
Голова облради зазначив, що фонд конкурсу збільшується щороку, хоча цього не достатньо, аби задовольнити його учасників.
– Ми обов’язково будемо збільшувати фонд конкурсу. Наскільки – зараз не готовий сказати. Але це все одно буде тимчасовий захід. Ви всі знаєте, що проблема лежить глибше – у неправильній моделі влади, коли сільський голова не має ні прав, ні ресурсу. Тому нам потрібно, щоб у Києві почули наш месидж: село готове взяти повноваження, ресурси, розпоряджатися ними і нести відповідальність, – резюмував зустріч із самоврядцями Козятинщини С.Татусяк.


Повернутись Створено: 7 вересня 2012 року, 00:00 Переглядів: 780

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація