Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • На підтримку сил оборони з обласного бюджету Вінниччини спрямують понад 75 млн грн

    На засіданні 46 сесії обласної Ради депутати заслухали інформацію про виконання протокольного доручення 43 сесії від 25 серпня 2023 року. У ньому йшлося про першочергове спрямування коштів обласного бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України, зокрема тих, що дислокуються на території Вінницької області та виконують завдання в зоні ....

  • Відбулася 46 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    24 листопада Вячеслав Соколовий провів чергову 46 сесію Вінницької обласної Ради. На початку сесійного засідання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією. Першим питанням депутати заслухали інформацію про хід виконання Обласної цільової програми соціального захис ....

  • Посилення співпраці та партнерства: делегація Вінниччини перебуває у Свєнтокшиському воєводстві

    19-22 листопада з робочою поїздкою у Польщі перебуває делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим. У Кельце відбулася зустріч із маршалеком Анджеєм Бентковскі, головою крайової ради Аркадіушем Бонком та членом воєводської ради Томашем Ямкою. У складі делегації від Вінниччини – депутат обласної Ради, радник гол ....

Роз’яснення щодо повноважень голови обласної Ради під час воєнного стану Роздрукувати

З метою запобігання неправильному тлумаченню Закону щодо повноважень голови обласної Ради під час дії правового режиму військового стану роз’яснюємо.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише так, як цього вимагає Конституція та закони України. Це вимога частини 2 статті 19 Конституції України.

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну законодавець вніс низку змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в тому числі й щодо повноважень голови обласної ради в частині кадрових призначень.

Зокрема, частиною 5 статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що у період дії воєнного стану особи  призначаються на посади в органи місцевого самоврядування, посади керівників комунальних підприємств, установ, організацій сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом.

  Також законодавець передбачив, що після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, на посади, на які особи призначені без конкурсних процедур, оголошується конкурс. Це вимога частини 7 статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Таким чином, на сьогодні голова обласної Ради має діяти тільки в такий спосіб, а не інакше.

 

Управління юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної Ради
 

Повернутись Створено: 28 вересня 2023 року, 10:46

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація