Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Самоврядці Немирівського району обговорили переваги і ризики від об’єднання територіальних громад Роздрукувати

3 червня в приміщенні Немирівської районної ради відбулась нарада керівництва району з головами міської, селищних та сільських рад Немирівщини.

Участь у нараді взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Немирівської районної ради Володимир Дзевелюк, голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк, начальник управління організації заходів цивільного захисту населення облдержадміністрації Юрій Мельник, посадовці районної влади.

В ході наради обговорювалося найважливіше питання, яке сьогодні хвилює самоврядців області – об’єднання територіальних громад, зокрема проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, який буде розглянуто на найближчій черговій сесії обласної Ради.

Голова обласної Ради Сергій Свитко відзначив перед учасниками наради, що в України немає іншого вибору, як рухатися у напрямі здійснення реформ, так як цим шляхом пройшли наші європейські сусіди – Польща і Румунія. Очільник обласної Ради сказав, що звернувся з листами до керівників районів і місцевих рад, щоб провести широке обговорення проекту Перспективного плану на місцях та формування пропозицій до його вдосконалення.

- Шлях реформ, зокрема проведення децентралізації влади, яким пройшли наші європейські сусіди – це шлях до добробуту. Перспектива об’єднання громад дасть можливість сформувати самодостатні, спроможні громади. Але не все так однозначно. Питання об’єднання територіальних громад є сьогодні особливо болючим. Нас цікавить насамперед думка територіальних громад. Останнє слово залишається за громадою. Це бачення людей і водночас - це відповідальність перед сучасними і майбутніми поколіннями. Бо від цього кроку найближчим часом залежить майбутнє людей, які проживають у селі, - сказав Сергій Свитко.  

Згідно проекту Перспективного плану у Немирівському районі планується створити 7 територіальних громад. Проте, на нараді висловлювали різні позиції і зауваження щодо кількості об’єднаних громад в районі. Наголошувалось на важливості дотримання принципу добровільності в процесі об’єднання, поетапного здійснення реформування, прогнозування кінцевого результату із відповідними економічними обрахунками, тощо.

Голова районної ради Володимир Дзевелюк у своєму виступі зазначив, що перед тим, як приступати до реалізації об’єднання, варто запитати у людей, обговорити це питання на сесіях районних рад, в громадах, проте сьогодні такий підхід відсутній. Він сказав, що для створення спроможних громад варто провести підготовчі заходи, зокрема внести усі необхідні зміни до чинного законодавства.

Голови сільських і селищних рад ставили запитання керівнику обласної Ради і висловлювали свої пропозиції. У більшості із них відчувається побоювання за долю громад і помітно відсутність належного розуміння процесу об’єднання, його кінцевої мети, можливих наслідків для місцевих жителів, як позитивних, так і негативних. У керівників органів місцевого самоврядування району, як вони зазначають, поки що залишається більше запитань, ніж відповідей щодо питання об’єднання територіальних громад.

 

Повернутись Створено: 4 червня 2015 року, 15:35 Переглядів: 1035

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація