24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Самоврядці Немирівського району обговорили переваги і ризики від об’єднання територіальних громад Роздрукувати

3 червня в приміщенні Немирівської районної ради відбулась нарада керівництва району з головами міської, селищних та сільських рад Немирівщини.

Участь у нараді взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Немирівської районної ради Володимир Дзевелюк, голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк, начальник управління організації заходів цивільного захисту населення облдержадміністрації Юрій Мельник, посадовці районної влади.

В ході наради обговорювалося найважливіше питання, яке сьогодні хвилює самоврядців області – об’єднання територіальних громад, зокрема проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, який буде розглянуто на найближчій черговій сесії обласної Ради.

Голова обласної Ради Сергій Свитко відзначив перед учасниками наради, що в України немає іншого вибору, як рухатися у напрямі здійснення реформ, так як цим шляхом пройшли наші європейські сусіди – Польща і Румунія. Очільник обласної Ради сказав, що звернувся з листами до керівників районів і місцевих рад, щоб провести широке обговорення проекту Перспективного плану на місцях та формування пропозицій до його вдосконалення.

- Шлях реформ, зокрема проведення децентралізації влади, яким пройшли наші європейські сусіди – це шлях до добробуту. Перспектива об’єднання громад дасть можливість сформувати самодостатні, спроможні громади. Але не все так однозначно. Питання об’єднання територіальних громад є сьогодні особливо болючим. Нас цікавить насамперед думка територіальних громад. Останнє слово залишається за громадою. Це бачення людей і водночас - це відповідальність перед сучасними і майбутніми поколіннями. Бо від цього кроку найближчим часом залежить майбутнє людей, які проживають у селі, - сказав Сергій Свитко.  

Згідно проекту Перспективного плану у Немирівському районі планується створити 7 територіальних громад. Проте, на нараді висловлювали різні позиції і зауваження щодо кількості об’єднаних громад в районі. Наголошувалось на важливості дотримання принципу добровільності в процесі об’єднання, поетапного здійснення реформування, прогнозування кінцевого результату із відповідними економічними обрахунками, тощо.

Голова районної ради Володимир Дзевелюк у своєму виступі зазначив, що перед тим, як приступати до реалізації об’єднання, варто запитати у людей, обговорити це питання на сесіях районних рад, в громадах, проте сьогодні такий підхід відсутній. Він сказав, що для створення спроможних громад варто провести підготовчі заходи, зокрема внести усі необхідні зміни до чинного законодавства.

Голови сільських і селищних рад ставили запитання керівнику обласної Ради і висловлювали свої пропозиції. У більшості із них відчувається побоювання за долю громад і помітно відсутність належного розуміння процесу об’єднання, його кінцевої мети, можливих наслідків для місцевих жителів, як позитивних, так і негативних. У керівників органів місцевого самоврядування району, як вони зазначають, поки що залишається більше запитань, ніж відповідей щодо питання об’єднання територіальних громад.

 

Повернутись Створено: 4 червня 2015 року, 15:35 Переглядів: 1067

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація