Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Самоврядці Томашпільщини налагоджують контакти з польськими колегами Роздрукувати

За сприяння Вінницької обласної Ради та Єврорегіону «Дністер», на офіційне запрошення старости з 29-го серпня по 1-е вересня 2014 року, в Ельблонгському повіті Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща), перебувала делегація Томашпільського району Вінницької області, до складу якої входили голова районної ради - Лариса Нароган, голова райдержадміністрації - Олександр Закорченний, заступник начальника відділу зовнішніх звязків та промоції виконавчого апарату Вінницької обласної Ради - Василь Сосюк, сільський голова територіальної громади села Кислицьке - Олексій Слюсарчук, та громадський діяч- Сергій Тімков.

Під час візиту українська делегація провела офіційну зустріч з керівництвом Ельблонського повіту, зокрема з Головою повітової Ради- Рішардом Завальскі, Старостою- Славоміром Єжерські, Віце- старостою-Мачеєм Романовскі та секретарем- Яцеком Августиновичем, основною метою поїздки- було встановлення партнерських стосунків між Томашпільським районом та Ельблонгським повітом.

Крім того, обговорювались питання в рамках подальшої співпраці, які будуть ефективно розвиватись шляхом реалізації спільних проектів, в тому числі з використанням коштів Європейського Союзу, обміну досвідом у різноманітних сферах співпраці та проведенні спільних заходів соціально-економічного та культурного спрямування.

В рамках візиту відбулась зустріч  з головою комітету у справах національних меншин Сейму Республіки Польща – Мироном Сичом, сторони домовились сприяти налагодженню контактів співпраці між територіальними громадами

В той же час учасники делегації приймали участь в конференції: «Територія Ельблонгського каналу як туристично привабливий об’єкт регіону», та виставці робіт учнів художнього ліцею. Також побували на традиційному Фестивалі під назвою «Свято східних культур», що відбулося в територіальній громаді гміни Пасленка, у якій проживає велика українська діаспора (до 30 % населення гміни). Також представники Томашпільського району, взяли участь у святі врожаю  (дожинках) у гміні Годкув Ельблонзького повіту. Саме з цією гміною  голова сільської ради села Кислицького та вуйт гміни Годкув  задекларували згоду про партнерську співпрацю.

В підсумку візиту сторони твердо домовилися що в кінці поточного року, делегація Ельблонгського повіту відвідає Томашпільський район, де буде підписано протокол намірів щодо співпраці, а вже в 2015 році  планується підписання 4-х сторонньої угоди  (Україна, Польща,Молдова та Німеччина).

Довідково: Перший контакт Томашпільського району з Ельблонгським повітом було встановлено завдяки Єврорегіону «Дністер» під час проведення Міжнародного економічного форуму: «Розвиток через економічне і міжвідомче співробітництво»в травні 2014 року в м. Резіна ( Республіка Молдова) та в рамках реалізації угоди про співпрацю між районом Резіна і Томашпільським районом.

Повернутись Створено: 8 вересня 2014 року, 12:42 Переглядів: 999

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація