Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Самоврядці Вінниччини обговорили питання Стратегії розвитку області на період до 2020 року та Перспективного плану формування територій громад Роздрукувати

17 червня 2015 року під головуванням голови обласної Ради Сергія Свитка відбулось  засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради за участю голів районних рад, міських голів міст обласного значення, а також членів президії обласної Ради, голів районних державних адміністрацій, представників територіальних громад області - сільських, селищних,    міських  голів, депутатів місцевих рад,  представників громадськості та засобів масової інформації.

У засіданні Координаційної ради взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Якубик, голова Громадської Ради при обласній Раді Руслана  Харковенко, керівник регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських, селищних рад,  Станіславчицький сільський голова Жмеринського району Володимир Перепечай, виконавчий директор Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування  Валерій Рубан.

На засіданні розглянуті два надзвичайно актуальних та важливих питання, які стосуються розвитку області в цілому, так і кожної територіальної громади. Зокрема,це: «Про проект Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року» та «Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області».

Відкриваючи засідання, голова обласної Ради Сергій Свитко наголосив, що розгляд першого питання викликаний необхідністю приведення діючої  Стратегії розвитку Вінниччини у відповідність із Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, та пов’язаний із декількома факторами:

- по - перше, Україна та регіони розпочали застосовувати європейську модель управління розвитком територій, головною складовою якої є саме стратегічне планування;

- по - друге, змінилися  зовнішні та внутрішні умови  розвитку держави;

- по - третє, виникла необхідність адаптації державної та регіональних стратегій до європейських стандартів у зв’язку з підписанням угоди про Асоціацію з Європейським Союзом;

- і четвертий фактор – це зростання потреб у залученні інвестицій та міжнародної донорської допомоги.

Актуалізуючи розгляд питання Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, голова обласної Ради звернув увагу, що цей документ розроблений обласною державною адміністрацією відповідно до Закону України „Про добровільне об’єднання територіальних громад” та  Методики формування спроможних територіальних громад і висловив свою думку про актуальність проведення адмінреформи.

Сергій Свитко також акцентував увагу, що ініціатива щодо об’єднання повинна йти знизу та пообіцяв стежити, аби права громад не порушувалися, а  реалізація Закону України „Про об’єднання територіальних громад”  відбувалася  виключно на добровільній основі й висловив сподівання на мудре, об’єктивне і зважене рішення членів Координаційної ради, депутатського корпусу обласної Ради.

Своє бачення також висловив і голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. Зокрема, він наголосив на тому, що ніхто нікого заставляти, примушувати об’єднуватись не збирається. Адже процесу об’єднання, за словами Валерія Коровія, передує проходження кожною громадою 20 кроків, визначених Методикою формування спроможних територіальних громад, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України  № 214 від 8 квітня 2015 року. Очільник області  пообіцяв всебічну підтримку влади новоствореним об’єднанням громад. За словами голови облдежадміністрації, вже з наступного року перші об’єднання громад можуть розраховувати на серйозну державну субвенцію для розвитку інфраструктури. Кошти надходитимуть безпосередньо громадам, обминувши обласний та районний бюджети. 

Після обговорення питання «Про  проект Стратегії збалансованого регіонального розвитку  Вінницької  області на період до 2020 року»  (презентував директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Якубик) члени Координаційної ради одноголосно схвалили цей проект та рекомендували його для розгляду на черговій сесії обласної Ради 6 скликання.

При обговоренні питання «Про проект Перспективного плану формування територіальних громад Вінницької області», який презентував перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, свої пропозиції висловили всі голови районних та міст обласного значення рад.

Думки керівників органів місцевого самоврядування області щодо проекту перспективного плану були неоднозначними.  Адже він неодноразово змінювався, і  частина територій вважає об’єднання громад відверто невигідним. Наголошувалось, що на сьогоднішньому етапі недостатньо ведеться роз’яснювальна робота, зокрема, у напрямі інформування населення щодо  мети, завдань та наслідків об’єднання територіальних громад і, як наслідок- процес об’єднання в більшості громад не завершений.

Говорили і про те, що жителі повинні конкретно бачити реальні бюджетні розрахунки на одного сільського мешканця та переваги об’єднання.  Самоврядці висловлювали пропозиції і щодо закріплення за місцевими бюджетами стабільного ресурсу для ремонту доріг, зокрема, місцевого значення; законодавчого врегулювання порядку організації  і проведення місцевих референдумів, в першу чергу,  з питань  добровільного об’єднання територіальних громад, а також обмеження їх проведення з питань, які відносяться до реалізації повноважень держави.

Голова обласної Ради запропонував виступаючим оформити свої пропозиції письмово та спрямувати до обласної Ради і облдержадміністрації.

За результатами обговорення Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради прийняла рішення (додається).  

Нагадаємо, в області існує 1504 населених пунктів, які об’єднані в 661 сільську, 28 селищних, 18 міських рад. І це найбільший показник в Україні. На їхній основі планується створити 108 нових спроможних об’єднаних територіальних громад. Ці громади  повинні стати потужними центрами з економічним потенціалом, привабливим для інвесторів.

Повернутись Створено: 18 червня 2015 року, 10:32 Переглядів: 1417

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація