Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Самоврядне партнерство Роздрукувати

Вінничани вивчали передові практики Дніпропетровщини

21-23 листопада троє працівників апарату Вінницької обласної ради та троє представників громадських організацій Вінниччини здійснили візит до Дніпропетровської області. Мета візиту – ознайомитися із передовим досвідом розвитку місцевого самоврядування, реформування системи охорони здоров’я, електронного документообігу та надання адміністративних послуг.

Прийом та супровід вінничан забезпечили працівники виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради. За їхньою допомогою протягом трьох днів гості побували у трьох районах краю – П’ятихатському, Петриківському та Дніпропетровському. Візитери знайомилися з роботою сільської ради та громадської організації на селі, взяли участь у сесії районної ради, відвідали підприємства регіону.
Особливу увагу вінничани приділили роботі «Асоціації органів місцевого самоврядування» Дніпропетровщини, в яку входять 389 місцевих рад. Асоціація через «Програму розвитку місцевого самоврядування» успішно реалізує низку проектів, спрямованих на розвиток територіальних громад краю. Для цього обласною радою було створене комунальне підприємство «Інформаційно-ресурсний центр», який займається практичною стороною питання.
– Особливістю цього напряму роботи є те, що всі проекти – чи то освітлення вулиць, чи заміна вікон – реалізовуються виключно за рахунок співфінансування. Це грант, кошти місцевого бюджету і населення в різних частинах, – розповіла заступник керуючого справами апарату облради Тетяна Яременко.
Іншим місцевим проектом, яким зацікавилися вінничани, стала «Електронна Дніпропетровщина». За допомогою цієї програми, яка діє в області вже 10 років, усю організацію роботи органів місцевого самоврядування та діловодство було переведено в електронний режим. На сьогодні усі ради області мають інтернет-зв’язок та працюють над персональними сайтами.
Новим для вінничан також став так званий «прозорий офіс» з надання адміністративних послуг жителям області «Відкрита влада». В «офісі» громадянам надається 21 послуга: від видачі дозволів до прийому скарг.
За словами Тетяни Яременко, результатом поїздки до Дніпропетровської області стала домовленість із головою обласної ради Євгеном Удодом про напрацювання угоди про співпрацю з Вінницькою обласною радою.
Також дніпропетровські колеги планують приїхати на Вінниччину за досвідом у реформуванні місцевого самоврядування та презентації регіону у країнах Євросоюзу.

Повернутись Створено: 24 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 872

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація