Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Самоврядування Роздрукувати

Понад 400 самоврядців області стали учнями

25 січня у місті-курорті Хмільнику розпочалися навчання депутатів обласної Ради, голів районних рад, районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських голів.

Протягом 3-х днів понад 400 самоврядців області, серед яких 40% – новообраних, слухатимуть лекції, працюватимуть у тематичних секціях, проводитимуть консультації, обмінюватимуться досвідом управління громадою з колегами.
Перший навчальний день відкрив голова обласної Ради Сергій Татусяк, який, окрім основної доповіді на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні та в області», доніс до слухачів головні президентські акценти. А саме: бачення Віктором Януковичем перспективи розвитку місцевого самоврядування, органів державного управління та регіонів країни. Про це Президент говорив на Раді регіонів напередодні, 24 січня.
– Фактично Президент оголосив нову регіональну політику, яка покликана поєднати завдання державної економічної реформи із завданнями розвитку регіонів. Про що це свідчить? А про те, що для старту реформ в Україні є головне – політична воля, якої не було протягом 20-ти років незалежної України. Президент розуміє, яку відповідальність він бере на себе, заявляючи про економічну силу та незалежність регіонів. Ця незалежність у баченні Президента має конкретне пояснення: кожен регіон має вийти на власну стратегію розвитку, яка б ґрунтувалась на пріоритетах і завданнях Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможне суспільство, ефективна держава» та стала своєрідною складовою загальнодержавної регіональної стратегії, – прокоментував важливість моменту С.Татусяк.
Також голова облради закликав самоврядців протягом трьох днів попрацювати над Концепцією реформування місцевого самоврядування, яку 28 січня розглянуть на сесії депутати обласної Ради.


Сергій Татусяк наголосив, що Концепція – це «ноу-хау» Вінницької області, адже жоден інший регіон не працює над питанням реформи місцевого самоврядування в такому форматі.
– Під час зустрічей з головами обласних рад, я переконався, що Вінниччина – піонер у розробці Концепції реформування місцевого самоврядування. Мої колеги вже просять мене вислати їм матеріали, поділитися досвідом. І це добре, адже чим більше регіонів включаться в процес, тим ефективнішими будуть наші дії, тим швидше нас почують у Києві, – зауважив С.Татусяк.
Також у перший день навчань перед самоврядцями виступили голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік, заступники голови обласної державної адміністрації Володимир Барецький, Роман Аксельрод, начальник управління Державної податкової адміністрації у Вінницькій області Таїсія Глімбоцька, заступник начальника головного управління економіки ОДА Володимир Репей.
Голова обласної Ради скоординував роботу так, аби спілкування лекторів та аудиторії відбувалося у форматі «запитання - відповідь», бо така форма є більш продуктивною.
По обіді «учні» працювали у тематичних секціях: «Організаційно-правові засади діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування», «Місцеві бюджети – запорука самодостатності територіальних громад» та «Актуальні проблеми комплексного і збалансованого розвитку територіальних громад».

Повернутись Створено: 25 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1022

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація