Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Село Борівка має три томи власного літопису Роздрукувати

15 червня у селі Борівка Чернівецького району відбулась презентація третього тому історії села «Дорога додому», виданого в серії «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край».

20 грудня 2016 року депутати обласної Ради перші та єдині в Україні проголосували за рішення, яким започатковується видання книг серії «Моя Вінниччина» за рахунок коштів обласного бюджету. На 2017 рік виділено  фінансування  у розмірі 190 тис. грн. Цього має вистачити на друк від 8 до 10 книг. Редагує рукописи редакція журналу «Вінницький край».

Презентацію проводив головний редактор журналу «Вінницький край», радник голови обласної Ради з питань культури, заслужений журналіст України Вадим Вітковський. На свято приїхали депутат обласної Ради, поетеса Жанна Дмитренко, начальник управління аналітично-інформаційної роботи виконавчого апарату обласної Ради Ірина Ярошинська, авторка слів пісні про Борівку, поетеса Валентина Будзиган-Сторожук, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини поет Василь Кобець, поет Віктор Цимбал, українська поетеса, член Національної спілки письменників України Ніна Гнатюк, голова Чернівецької  райради Василь Мельничук, заступник голови  Чернівецької РДА Алла Кузь, начальник відділу освіти райдержадміністрації Марія Петровська, настоятель Свято-Михайлівського храму  протоієрей Сергій Чумаченко, артисти Вінницької обласної державної філармонії,  художник Олександр Гордієвич,  письменник і скульптор Микола Крижанівський, поет-бард, керівник циганського ансамблю Андрій Сенченко та його дружина Наталя, представник школи карте Японії в Україні борівчанин Олег Вітковський.

Від імені обласної Ради та облдержадміністрації Подяки за підтримку видання книг отримали доцент Вінницького національного медичного університету  Всеволод Кульчиковський та генеральний директор СФГ «Оріон» Анатолій Лутковський.

 - З Борівки починається проект, який має шанси стати всеукраїнським, - говорить організатор свята, борівчанин Вадим Вітковський. - Попередні два томи – це стоси вивчених та опрацьованих архівних матеріалів. Коли збирав матеріали на перший том, то доводилось просити та вмовляти селян поділитися сімейними архівами. Сьогодні люди самі приносять списані зошити, фотографії, документи. І завдяки цьому зараз я редагую вже четвертий том літопису нашого села.

Вадим Миколайович розповів про одну з унікальних знахідок,  яка йому трапилась під час опрацювання матеріалів.

- З нашого села родом відомий радянський дипломат Степан Михайлович Редько, - каже упорядник. - Він  був генеральним консулом у багатьох країнах світу. Якось на одному з прийомів в Гельсінкі (Фінляндія) він розповів історію свого кохання. Повертаючись від батьків з Борівки на московському вокзалі побачив дівчину в куфайці,  яка на плечах несла мішок картоплі. Він взявся допомогти, познайомились і згодом одружились. А той мішок від картоплі досі зберігається у його родині. Так коли цю історію почув присутній на дипломатичному прийомі письменник  Анті Тіммон, він написав оповідання «Любов і картопля», яке увійшло у класику фінської літератури.

Метою проекту «Історія міст, сіл та селищ» є дослідження та висвітлення відомостей про кожний населений пункт, з його історією, заняттям населення, побутом, народною культурою; висвітлення життя та діяльності видатних постатей національної історії, культури, науки; популяризація краєзнавчої літератури про історію населених пунктів Вінницької області шляхом презентації в громадах, навчальних закладах з метою патріотичного виховання молоді.

На сьогодні в бібліотечній серії «Моя Вінниччина» (з 2013 року по 2017 рік - «Село і люди») журналу «Вінницький край» видано 12 томів - випусків історій сіл Вінницької області, з них у 2016 році - 7, в тому числі 2 - без бюджетного фінансування (М. Смірнов «Браїлів: погляд крізь століття», В. Паламарчук, В. Федоришен, М. Дорош «Летять лелеки в рідні Маркуші», Г. Собко «Гальжбіївка. Погляд у глибину сторіч», С. Сай-Боднар «Каришків, я твій колосок», Г. Кутиловська «Куманівці. Спогади про Поділля. 1898-19919 років» В. Вітковський «Борівка. Том 3 - «Дорога додому», Н. Михайлова «Михайлівні. Поклик рідної землі»).

Повернутись Створено: 16 червня 2017 року, 16:02 Переглядів: 1578

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація