Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Селян навчали, як заробляти на ягодах Роздрукувати

У с. Снітків Мурованокуриловецького району відбувся семінар «Кращі практики залучення інвестицій для розвитку громади». Організатором заходу стала Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування.

Запросили голів сільських рад та осіб, які зацікавлені в розвитку своєї території. У роботі взяли участь керівник секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, голова Мурованокуриловецької райдержадміністрації Сергій Ладан, директор ТОВ «Тріада-МК» Сергій Українець, Снітківський сільський голова Віктор Ольшевський, голова Асоціації «Укрсадпром»  Дмитро Крошка, заступник директора Інституту садівництва НААН України з наукової роботи Олександр Ярещенко та керівник приватної агрофірми «Вікторія» Микола Вовк.

-  Наше завдання на сьогодні – допомогти громадам, членам Асоціації знайти той напрям, який розвиватиме їх та даватиме певний прибуток, - звернувся до присутніх керівник секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк. - Сьогодні є громади, які вже знайшли своє місце, та більшість ще в пошуку. Цей семінар покликаний показати один з можливих шляхів розвитку мешканцям сільської місцевості. Адже Вінниччина здавна славиться садами -  в нас є всі сприятливі умови для розвитку цієї галузі. Ми повинні переймати досвід Снітківського сільського голови та втілювати подібні ідеї в інших громадах області.

Власним досвідом розробки та втілення стратегії розвитку села поділився Снітківський сільський голова Віктор Ольшевський.

- Все починається з пошуку ідеї та способів, як цю ідеї втілити, - ділиться досвідом сільський голова. - Для наших земель садівництво та ягідництво підходить якнайкраще. Наступний, не менш важливий етап –зацікавити інвестора посадити сади саме на цій території. Щоб вас почули і побачили – потрібна реклама. Я використовував всі можливі шляхи популяризації своєї громади – в нас є сайт територіальної громади, а також ми активні в соціальних мережах. Згодом землею зацікавився інвестор з Вінниці Сергій Українець. Він започаткував тут товариство «Тріада-МК»  і фермерске господарсво «Щедрий хутір». А згодом почалася посадка саду, малини, полуниці, суниці, лохини, смородини.

На сьогодні така стратегія для Сніткова перетворилася у 26 млн. грн. залучених інвестицій. Роботи вистачає: 160 га саду, 14 га приватних садів, 20 га малини, 14 га лохини і 10 га полуниці. Посаджено вже на фермерських землях й 13 га вишні. А це дає можливість створити ще більше робочих місць.

В Сніткові створений фруктово-ягідний кластер, в якому задіяний чи не кожен мешканець села. Директор ТОВ «Тріада-МК» Сергій Українець ознайомив присутніх з особливостями та перевагами створення кластерної системи.

- В рамках соціальної програми кожному господарю був розданий посадковий матеріал, - поінформував інвестор. - Спеціалісти провели навчання, як правильно висаджувати та доглядати за саджанцями. На місці створений пункт прийому сировини. Адже  мало виростити - потрібно знайти ще й ринок збуту. Завдяки кластерній системі з цим не виникає проблем. Щоб залучити інвестиції, потрібно з чогось починати. Якщо інвестор буде бачити, що є база (ферми, кооперативи) – він обов’язково захоче вкласти сюди свої кошти. На ринку  не вистачає смородини, вишні, малини, тому ця ніша є перспективною на сьогодні.

Директор асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка сказав, що вони підтримують впровадження Вінницькою обласною Радою програми розвитку садівництва та ягідництва. Це дасть можливість розвивати галузь, громаду, регіон та створить нові робочі місця для населення.

- У Вінницькій області 252 тисячі особистих селянських господарств, - наголосив Дмитро Крошка. – Однак більшість з них використовуються неефективно. Садівництво і ягідництво – це довготривалий процес, який приносить стабільний прибуток протягом тривалого проміжку часу (наприклад, яблуня плодоносить протягом 20 років).  Щоб займатись рентабельним садівництвом чи ягідництвом, достатньо мати 10 га землі. Кожне село може бути експортером. Це гроші, що надійдуть в громаду.

Багато корисної інформації надали й інші учасники семінару. Директор Київського Інституту садівництва та ягідництва Олександр Яременко  розповів про основні наукові досягнення в цій галузі, ознайомив з основними рекомендаціями посадки садово-ягідних культур; волонтерка Марія Мельник показала, як можна використовувати сушарки та реалізовувати продукцію, а керівник приватної фірми «Вікторія» Микола Вовк поділився своїм досвідом становлення бізнесу.

Усі учасники відзначили високий рівень підготовки проведення семінару, цікаві виступи і доповіді, важливі наукові дослідження та подякували організаторам заходу.

Повернутись Створено: 28 жовтня 2016 року, 15:08 Переглядів: 957

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація