Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбувся другий етап Міжнародного семінару “Нові аспекти діяльності секретарів місцевих рад в контексті впровадження європейської моделі місцевого самоврядування” Роздрукувати

9 липня цього року в приміщенні  Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбувся другий етап Міжнародного семінару „Нові аспекти діяльності секретарів місцевих рад в контексті впровадження європейської моделі місцевого  самоврядування”, де зустрілись секретарі місцевих рад Вінницької області,  Румунії та Молдови.  Перший етап такого семінару за участі вінницької делегації відбувся ще у липні минулого року  на території Румунії і був першим на європейському рівні для такої категорії посадових осіб місцевого самоврядування.

В роботі другого етапу семінару  взяли участь:  голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску. Серед учасників делегації Румунії  та Молдови, яку очолює  секретар Ясської повітової Ради Лакраміоара Верніка, на зібранні були представлені  4 секретарі повітових та 8 - міських рад Румунії,  секретар Ришканської районної ради  Республіки Молдова, які прибули на Вінниччину на запрошення керівництва  обласної Ради, з метою поглиблення співробітництва між органами місцевого самоврядування України, Румунії, Республіки Молдови та обміну досвідом роботи.

Участь в засіданні з української сторони взяли також перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступник керівника виконавчого апарату  Вінницької обласної Ради - керуючий  справами Степан Нешик; голови, керуючі справами, секретарі місцевих рад Вінницької області, представники громадських організацій, електронних та друкованих засобів масової інформації. 

З вітальним словом до учасників зібрання  звернувся голова обласної Ради Сергій Свитко.

- Маю честь і щасливу нагоду від імені  обласної Ради, депутатського корпусу та керівників органів місцевого самоврядування Вінниччини щиро й сердечно привітати наших гостей з Румунії і Молдови на споконвіку гостинній Вінницькій землі.

Користуючись нагодою, висловлюю  щиру вдячність за те, що Румунія першою ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Це назавжди залишиться в історії україно-румунських відносин.

Я дякую Президентам і Урядам Румунії та Молдови  за постійну і наполегливу підтримку України в питаннях її суверенітету та територіальної цілісності, адже  українські воїни захищають на сході України не тільки незалежність нашої держави, але й  свободу і незалежність усіх європейських країн та  їхніх народів.

Хочу нагадати румунську приказку: «Єднання перемагає найсильнішого ворога». Сьогодні кордони між нашими  державами не роз’єднують, а навпаки, кордони об’єднують наші народи, - сказав Сергій Свитко, звертаючись до іноземних колег та учасників семінару.

 Він також акцентував увагу присутніх на позитивних зрушеннях в царині українсько-румунських відносин, зокрема, в рамках підписаної угоди  між Вінничиною та Єврорегіоном «Сірет-Прут-Дністер» Румунії.

Очільник обласної Ради наголосив також на перших успішних кроках впровадження реформи децентралізації на Вінниччині, відзначивши, що перший етап реформи – бюджетна децентралізація, яка почала діяти з нового року, вже принесла громадам області  позитивні результати. Завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення уже за 5 місяців 2015 року область додатково отримала фінансовий ресурс у сумі 211,0 млн. грн., а затвердження на 38 сесії обласної Ради Перспективного плану формування територій громад Вінницької області слід вважати навіть не першим, а лише нульовим кроком в об’єднанні громад, оскільки  законодавча база передбачає 20 послідовних кроків у процедурі добровільного об’єднання громад.

На завершення Сергій Свитко висловив сподівання, що сьогоднішній семінар та участь в ньому делегації з Румунії і Молдови стане черговим кроком до розвитку ефективного партнерства, побажав всім миру добра і благополуччя та плідної і результативної роботи під час перебування у Вінниці.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій,  вітаючи учасників семінару,  підкреслив, що Вінницька область та місто Вінниця мають свою характерну особливість, зогляду на те, що Вінницька область на сьогоднішній день  вважається одним з найбільш динамічних регіонів, який розвивається, а місто  Вінниця за результатами  двох незалежних рейтингів визнана найкращим місцем для проживання в Україні. Далі у своєму виступі Валерій Коровій проаналізував систему місцевого самоврядування в Україні, відмітивши, що на початку 2014 року в Україні задекларовано початок процесу децентралізації. Він відзначив, що  Україна стоїть на шляху серйозних кардинальних змін. З початку 2015 року була впроваджена бюджетна децентралізація. Державою запроваджені нові стимулюючі механізми через систему формування місцевих податків і зборів. Як наслідок, за словами Валерія Коровія, на сьогоднішній день доходи бюджетів базового рівня Вінницької області зросли на 40%. За перше півріччя із 701 бюджету базового рівня -виконано 700. Звертаючись до представників делегації, Валерій Коровій відмітив, що, якщо будуть внесені зміни до Конституції України, то наша держава фактично отримає таку систему регіональної влади, яка наближена до  румунської чи польської, з точки зору розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування і виконавчими органами влади. Голова облдержадміністрації подякував в особі представників делегації Румунії і Молдови народам Румунії і України за ту солідарну підтримку  українського народу у такий непростий для України час та побажав плідної роботи.

Надзвичайний і Повноважний  Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску у своєму вітальному слові зазначив, що, на його думку, Вінниччина є двигуном реформ з децентралізації для всієї України та впроваджує, з присутньою їй скромністю, все найкраще, що є в державі  на місцевому рівні. Він також відмітив, що Румунія стала першою країною, яка ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС (паралельно було ратифіковано аналогічні угоди Євросоюзу з Молдовою і Грузією). Він також висловив позицію  Румунії щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету  України та привітав  ті кроки, які   вона зараз  робить на шляху  до Європейської Союзу. Корнел  Іонеску  попросив своїх колег із Румунії сприяти відпочинку на їх територіях групам дітей із сходу України та надати гуманітарну допомогу вінницьким воїнам, які перебувають в АТО.

На пленарній частині засідання презентував  соціально-економічний  потенціал Вінницької області перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко. Про стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування України поінформував учасників семінару заступник керівника виконавчого апарату  Вінницької обласної Ради - керуючий  справами Степан Нешик. Досвідом роботи секретарів  рад Румунії і Молдови поділились секретар Ясської повітової Ради, (Румунія) Лакраміоара Верніка та секретар Ришканської районної ради  Республіки Молдова Родіка Постолачі.

При обговоренні останнього питання всі виступаючі дійшли до спільної думки про те , що правовий статус секретарів місцевих рад України  Молдови та Румунії докорінно відрізняються. В Румунії і Молдові ці посади аполітичні з широким спектром повноважень. Секретарі уповноважені підписувати всі документи місцевої ради та попереджати різні незаконні дії голів, а в Україні секретар – це людина, яку на певний період обрали депутатом і рекомендує її на посаду голова місцевої ради. Більше того, такі посади в районних і обласних радах відсутні.

 

Повернутись Створено: 9 липня 2015 року, 16:04 Переглядів: 1096

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація