Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Роздрукувати

5 лютого голова обласної Ради Сергій Свитко  зустрівся  з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні на їх прохання. Іноземну  делегацію представляли спостерігачі Ларс Фордал і Інгрід Ангела Гьоссінгер та перекладач Марина Павел.

Інгрід Ангела Гьоссінгер поінформувала очільника обласної Ради, що метою місії є збір інформації та звіт про ситуацію з безпеки, встановлення  фактів за наслідками окремих інцидентів, включно з такими, що призводять до порушення основних принципів ОБСЄ. Іноземні спостерігачі цікавилися  суспільно - політичною ситуацією в Україні та у Вінницькій області, зокрема.

Відповідаючи на ці  питання, голова обласної Ради Сергій Свитко висловив свою думку.

- Мені імпонує те, що ви цікавитесь ситуацією, яка сьогодні склалась в Україні та, зокрема, на Вінниччині. Я хотів би зазначити, що сьогодні  на Вінниччині політична ситуація є відносно спокійною і контрольованою. Відносно можливої дестабілізації ситуації. Перша проблема - існують ризики дестабілізації, які пов’язані з тим, що Україна знаходиться в стані війни, а звідси - погіршення соціально - економічної ситуації в державі. Друга проблема, яка може викликати дестабілізацію – відсутність ефективної боротьби з корупцією. Третя - відсутність ефективних реформ. Вже практично 10 місяців працює нова влада. Всі українці очікують змін і реформ, а ми поки що їх не бачимо, - зазначив Сергій Свитко.

Представники Місії також цікавились причинами конфліктної ситуації, що мала місце 6 грудня минулого року під час проведення 28 позачергової сесії обласної Ради. Нагадаємо, частина депутатів цього дня планувала зняти з посади голову обласної Ради Сергія Свитка. Очільник обласної Ради також зазначив: "Розслідування подій, що відбулись 6 грудня, здійснюються необ'єктивно і упереджено. Переслідуються активісти Майдану, зокрема, Юрій Павленко (Хорт), якого утримують під вартою у СІЗО, пред'явлені звинувачення у вчиненні кримінальних злочинів Януарію Шостаку - члену ВО "Батьківщина" та Михайлові Сіранчуку - члену Народного Руху України. Натомість, досі не встановлені замовники, організатори та виконавці (з боку влади) незаконних, на моє переконання, дій, що були вчинені 6 грудня минулого року. Таке упереджене ставлення правоохоронних органів та судів може серйозно дестабілізувати ситуацію у Вінницькій області та призвести до нового витка протистояння".

Окрім того, спостерігачі Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні виявили бажання відвідувати наступні сесії обласної Ради.

Довідка. Спеціальна Моніторингова Місія ОБСЄ в Україні розгортається у відповідності до прохання Уряду України до ОБСЄ та консенсусної домовленості усіх 57 держав учасників ОБСЄ. Спостерігачі покликані сприяти зменшенню напруження, становленню миру, стабільності та безпеки. Результатом подій в Україні, що відбувалися починаючи з листопада місяця 2013 року, стало напруження та неспокій в деяких частинах країни. Спостерігачі також допомагають здійснювати моніторинг та впровадження усіх принципів та зобов’язань ОБСЄ.

Повернутись Створено: 5 лютого 2015 року, 18:36 Переглядів: 1142

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація