Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Громада повинна мати право відкликати депутатів, які неналежним чином виконують свої обов’язки” Роздрукувати

25 листопада відбулось засідання Правління Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, на якому було обговорено тему проведення реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади в Україні, а також поточні питання діяльності обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. 

Взяли участь у засіданні: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Сергій Татусяк, виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Валерій Рубан, директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини”, депутат обласної Ради Андрій Кавунець, голова Громадської ради при обласній Раді Руслана Харковенко, а також члени обласної Асоціації - керівники органів місцевого самоврядування Вінницької області, громадські організації.

На засіданні було заслухано інформацію голови Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Сергія Татусяка щодо проведення реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади в Україні, який зазначив, що це питання залишається актуальним і реалізація реформи є фундаментом України для руху вперед. Було наголошено, що для проведення реформи важлива консолідація органів місцевого самоврядування і здійснення відповідних кроків керівництвом держави. Зокрема, потрібно підготувати законодавчу базу, внести необхідні зміни до Конституції України, тільки тоді здійснити кроки з передачі юридичних і фінансових повноважень територіальним громадам.   

Голова обласної Ради Сергій Свитко підкреслив важливість втілення в життя реформи місцевого самоврядування, проведення послідовної децентралізації влади і надання територіальним громадам широких прав та повноважень.

- В основі Концепції реформування органів місцевого самоврядування, яка була схвалена Кабінетом Міністрів України, лежить значна частина напрацювань керівництва і депутатського корпусу Вінницької обласної Ради 6 скликання. Я переконаний, що децентралізацію влади ми повинні були здійснити ще на початку 90-х років. Ми значно запізнилися. Та модель влади, яка існує є неефективною. Проте, сьогодні є проблематичним проведення децентралізації в умовах війни. Тому, я вважаю, що децентралізацію варто провести після проведення виборів до органів місцевого самоврядування. Бо депутатський корпус місцевих рад на сьогодні, не відображає прагнень та інтересів громади. А в тих областях на сході країни, де тривають бойові дії, треба робити винятки, бо є небезпека приходу до влади антиукраїнських сил і проросійських сепаратистів, що в свою чергу може загрожувати руйнуванню держави, - сказав Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради наголосив, що в умовах проведення реформи місцевого самоврядування особливо важливо дати громаді законодавчий механізм контролю за діяльністю депутатів:

 

- Разом із тим переконаний, що у нас немає іншого шляху, як провести децентралізацію в державі і надати широкі повноваження органам місцевого самоврядування. Територіальна громада краще знає свої потреби і ті першочергові заходи, які потрібно здійснити для поліпшення життя і добробуту українських громадян. Передаючи владу органам місцевого самоврядування, має бути запроваджений механізм відкликання тих депутатів, які будуть неефективно працювати. Громада повинна мати право відкликати депутатів, які неналежним чином виконують свої обов’язки, - зазначив Сергій Свитко. 

На засіданні було одноголосно ухвалено звернення Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо децентралізації державної влади та реформування місцевого самоврядування зі змінами і доповненнями. Зокрема,  очільник обласної Ради Сергій Свитко вніс доповнення до проекту звернення, щоб провести реформу місцевого самоврядування після проведення виборів до органів місцевого самоврядування.

Серед важливих пунктів звернення були такі: визначити бюджетну самостійність органів місцевого самоврядування, як основу фінансового і ресурсного забезпечення місцевих рад; дозволити органам місцевого самоврядування співпрацювати із банківськими установами в частині розпорядження власними бюджетними рахунками; після ліквідації обласних і районних державних адміністрацій передбачити утворення Представництв Президента України виключно на обласному рівні з функцією контролю за дотриманням Законів та Конституції України; тощо.

В ході засідання було ухвалено рішення про прийняття до лав обласної Асоціації 39-ти нових членів – місцевих рад області, заслухано звіт виконавчого директора обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Валерія Рубана, який розповів про діяльність структури за минулий рік, визначив поточні завдання та ознайомив присутніх із перспективним планом діяльності на 2015 рік. Директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини”, Андрій Кавунець виступив з інформацією про діяльність центру за звітний період. Крім того, на засіданні було ухвалено бюджет зі змінами на 2015 рік та затверджено штатний розпис виконавчої дирекції Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування на 2015 рік.

Довідка: До складу Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування входить 480 рівноправних членів – 27 районних, 4 міських міст обласного значення, 7 міських міст районного значення, 19 селищних та 422 сільських рад Вінницької області. 

Повернутись Створено: 26 листопада 2014 року, 15:54 Переглядів: 1157

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація