Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко інформував Міністра та Посла Великобританії про відсутність на Вінниччині ефективної боротьби з корупцією та про переслідування політичних опонентів Роздрукувати

7 жовтня на Вінниччині побував Державний міністр з питань Європи Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Девід Лідінгтон. Високопосадовця супроводжували Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф та інші фахівці посольства з соціально-політичних питань.

В рамках робочого візиту із європейськими високопосадовцями провели офіційну зустріч голова обласної Ради Сергій Свитко і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Вітаючи гостей, голова ОДА Валерій Коровій акцентував увагу на перспективах розвитку українського бізнесу в умовах співпраці з Євросоюзом; зупинився на успіхах, досягнутих в області, а також назвав запорукою успішних реформ зміну ментальності людей. За його словами, розпочинати реформування необхідно з децентралізації, оскільки зараз найбільший рівень довіри населення саме до місцевих органів самоврядування.

В свою чергу Державний міністр з питань Європи Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Девід Лідінгтон подякував керівникам Вінниччини за теплий прийом та відзначив значну результативну роботу, яка проводиться в області.

Це мій четвертий міністерський візит до України, тож я вирішив не обмежуватись Києвом, а поїхати в якийсь інший регіон для повного розуміння того, що відбувається на місцях,- зазначив Девід Лідінгтон.

В ході зустрічі голова обласної Ради Сергій Свитко подякував Державниму міністру з питань Європи Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Девіду Лідінгтону, Надзвичайному та Повноважному послу Великої Британії Джудіт Гоф, уряду і народові Великої Британії за підтримку України у такий непростий для нас час.

Ваш візит – це ще один крок для зміцнення співробітництва між Україною і Великою Британією. Користуючись нагодою, хочу наголосити, що саме сьогодні відбувається утвердження української незалежності такою великою ціною. Ми розуміємо, що дуже важко отримати військову перемогу на сході й, напевно, неможливо у військовий спосіб повернути анексований Крим Україні. Вирішення цих проблем лежить у дипломатичній площині, а з іншого боку – в економічній. Я хочу нагадати слова Путіна, що «найбільшою помилкою 20 століття є розпад Радянського Союзу». З цього випливає, що він мріє про відновлення колишньої імперії. І сьогодні відбувається боротьба не тільки за територіальну цілісність і незалежність України, а й боротьба за демократичну Європу та непорушність кордонів, визнаних Хельсінською угодою 1975 року. Я переконаний, що перемога України може бути лише в тому випадку, коли буде спільна системна дія всіх країн Європейського Союзу і Світового співтовариства на підтримку України. Сьогодні, на мою думку, йде боротьба добра і зла, а Україна є в епіцентрі цієї боротьби. В зв’язку з цим, важливими є успіхи України в економічній площині. Якщо вона матиме значні економічні успіхи, то це є важливим фактором повернення анексованого Криму у майбутньому, а також частин Донецької та Луганської областей. Тобто, рівень життя в Україні має бути кращим, ніж в Росії і, зокрема, в Криму. Я думаю, що Європа може нам допомогти в цьому відношенні, тому що нам важливі інвестиції, створення нових підприємств, робочих місць, наповнення бюджетів – державного і місцевих, а відповідно – покращення життя людей. Для нас важливим є запровадження новітніх технологій, і ми знаємо, що Велика Британія є однією із найуспішніших країн світу і може надати нам суттєву допомогу. Ми повинні розуміти, що Путін послідовно реалізовує свій план, і будь-хто може бути наступною жертвою в реалізації його планів. Я переконаний в тому, що для нас дуже важливим є ваш успіх і ваші досягнення в плані побудови демократичного суспільства, – зазначив під час зустрічі голова обласної Ради Сергій Свитко.

Також він підкреслив, що сьогодні, завдяки останнім подіям в нашій країні відбувається формування нового громадянського суспільства, тому дуже важливим фактором у побудові нової демократичної держави є боротьба з корупцією.

Та, система, яка діяла довгий час, існує і зараз, вона не здається. На моє переконання, сьогодні в Україні немає успішної боротьби з корупцією. Я скерував більше сотні звернень до правоохоронних органів щодо різних корупційних діянь, але, як правило, ніякого реагування немає, – повідомив Сергій Свитко.

На підтвердження своїх слів він передав Державному міністру з питань Європи Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Девіду Лідінгтону звернення від керівників трьох обласних партійних організацій – «Батьківщини», Всеукраїнського об’єднання «Свобода» і Народного Руху України про події, які відбулися біля Вінницької обласної Ради 6 грудня 2014 року. Також Сергій Свитко зауважив, що на Вінниччині є політичні в’язні, і здійснюється переслідування політичних опонентів, а також висловив прохання відреагувати на зазначене звернення.

В свою чергу Девід Лідінгтон зазначив: «Я перечитаю обов’язково ці звернення, і ми проаналізуємо, що можна в цьому напрямі зробити. Дуже важливо, що ви мені про цю проблему розповіли».

На завершення зустрічі з керівниками області Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф подякувала за гарну організацію візиту і чудовий прийом, наголосивши на тому, що для британської сторони поїздка була цікавою та результативною.

Для довідки.

В рамках робочого візиту члени делегації відвідали Донецький національний університет, де зустрілись зі студентами та професорсько-викладацьким складом; ознайомились із роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Вінницької міської ради та провели зустріч з представниками КП «Інститут розвитку міст». 

Повернутись Створено: 8 жовтня 2015 року, 11:52 Переглядів: 1063

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація