Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Свитко: “Керівництво МВС України не зацікавлене у об’єктивному розслідуванні подій 6 грудня 2014 року у Вінниці” Роздрукувати

На ім'я голови обласної Ради Сергія Свитка надійшов лист заступника Міністра внутрішніх справ України, керівника апарату Чеботаря С.І. у відповідь на звернення очільника обласної Ради щодо неправомірних дій окремих працівників УМВС України у Вінницькій області 06.12.2014 року.

Керівництво Міністерства внутрішніх справ України не побачило у діях працівників правоохоронних органів порушень законодавства під час подій 6 грудня 2014 року під Вінницькою обласною Радою. Зокрема, в листі заступника Міністра МВС України зазначено: “За результатами службового розслідування порушень законодавства працівниками міліції не встановлено. Приватні охоронні фірми, у тому числі охоронні фірми „Гепард-Захист-Плюс", „Гепард-антикримінал" та „кордон Безпеки", до охорони громадського порядку не залучались”.

Водночас керівництво МВС України визнало: “Відповідно до ст.ст. 12, 13, 14 Закону України „Про міліцію" працівниками міліції було застосовано спецзасоби. Керівництвом Управління було прийнято рішення про передислокацію у двір Вінницької облдержадміністрації резерву, створеного з числа військовослужбовців Національної гвардії України, що перебували на території адміністративної будівлі УМВС,. Для перевезення особового складу використовувалися автомобілі „Кугуар" та „КрАЗ", -  вказується у листі.

Голова обласної Ради Сергій Свитко так прокоментував на своє звернення відповідь заступника Міністра МВС України: “Наголошую, що розслідування правоохоронними органами області подій 6 грудня 2014 року, які стались у Вінниці, на моє переконання, відбувається упереджено та необ’єктивно. Тому я звернувся до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням провести всебічне і об’єктивне розслідування цієї справи, бо сьогодні переслідують лише активістів вінницького Майдану, натомість оцінку діям правоохоронців і невідомих осіб, яких у народі називають “тітушками”, не надано. Досі не встановлено та не притягнуто до відповідальності замовників, організаторів та виконавців спровокованого протистояння між владою і громадою. Хоча громадськими організаціями області керівництву УМВС у Вінницькій області надавалися відповідні докази”.

- Лист-відповідь заступника міністра є формальною відпискою, яка свідчить, на мою думку, про небажання керівництва МВС України належним чином розслідувати ці події та надати відповідну правову оцінку своїм підлеглим. Керівництво МВС України не зацікавлене в об’єктивному розслідуванні подій 6 грудня 2014 року у Вінниці, що лише посилює недовіру громади до правоохоронних органів, - заявив Сергій Свитко.

Нагадаємо, що 17 лютого цього року голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з вимогою створити слідчу групу при МВС України для проведення об'єктивного розслідування та надання належної правової оцінки протиправним діям працівників УМВС України у Вінницькій області під час подій у Вінниці 6 грудня 2014 року.

Крім того, очільник обласної Ради направив повторне звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з вимогою створити слідчу групу при МВС України для проведення об’єктивного розслідування та надання належної правової оцінки протиправним діям працівників УМВС України у Вінницькій області.

Також Сергієм Свитком, як повідомлялося раніше, було скеровано звернення до народних депутатів України з проханням ініціювати у Верховній Раді створення тимчасової слідчої комісії із представників різних депутатських фракцій та груп для проведення об’єктивного розслідування та надання відповідної правової оцінки зазначеним подіям. А також скеровано звернення до Генерального прокурора України Віктора Шокіна із цієї ж проблеми.

Повернутись Створено: 8 квітня 2015 року, 16:17 Переглядів: 890

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація