Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Свитко: “Кожен громадянин повинен мати можливість реально впливати на вирішення проблем місцевого рівня” Роздрукувати

Про це 15 травня заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко на засіданні Міжнародного круглого столу “Децентралізація в Україні: партнерство влади та громадськості”.

- Суспільно-політичні події, які розгортаються сьогодні в країні, особливо загострили питання необхідності повного перезавантаження системи влади, забезпечення спроможності органів місцевого самоврядування, створення економічних та соціальних умов розвитку територіальних громад та їх об’єднань, забезпечення доступності жителів громад до якісних адміністративних, соціальних та інших послуг, - сказав Сергій Свитко. 

Зокрема, очільник обласної Ради зазначив про значні напрацювання самоврядців Вінниччини в частині розробки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України та чинного законодавства щодо впровадження реформи децентралізації влади та місцевого самоврядування. Голова обласної Ради Сергій Свитко підкреслив важливість добровільності в процесі об’єднання територіальних громад.

- Для збереження України як єдиної і неподільної держави, для зміцнення її територіальної цілісності і суверенітету, центральною, основною ланкою реформи місцевого самоврядування має стати територіальна громада, де кожен громадянин повинен мати можливість реально впливати на вирішення проблем місцевого рівня. Тому визначальним напрямом нашої спільної діяльності має бути здійснення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Цей процес має відбуватися на засадах деконцентрації владних повноважень, субсидіарності, консолідації ресурсного забезпечення територіальних громад, - зазначив Сергій Свитко.

Сергій Свитко також відмітив, що важливим етапом реформи має стати передача переважної частини владних повноважень, функцій і фінансів на рівень територіальних громад. Громади вже готові взяти на себе повноваження і відповідальність, проте існуюче законодавство не дає їм, поки що, такої можливості, як відмітив керівник обласної Ради.

- Процес реформування потребує широкої просвітницької та роз’яснювальної роботи як серед фахових спільнот і громадянського суспільства, так і серед мешканців територіальних громад. І це є наступним важливим напрямом нашої спільної роботи. Дуже важливо, щоб у громадах відбулося публічне обговорення змін, що плануються у напрямі децентралізації влади. Варто чітко змоделювати ситуацію:  що це дасть мешканцям територіальних громад, і які переваги вони отримають у випадку об’єднання. Переконаний, що нав’язування реформи зверху неприпустиме. В рамках впровадження децентралізації влади дуже важливо забезпечити справжнє народовладдя. Це у свою чергу, дасть можливість сформувати відповідальну перед територіальною громадою владу, прозору у своїй діяльності і підзвітну її жителям. Ми сподіваємося, що за результатами впровадження реформ відбудуться позитивні зміни на користь українських громадян. Цей процес має відбуватися системно, із дотриманням положень Європейської Хартії місцевого самоврядування, - наголосив Сергій Свитко.  

Крім того, очільник вінницьких самоврядців назвав конкретні пропозиції до керівництва держави, які були напрацьовані і схвалені на засіданні Координаційної Ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради 24 березня цього року. Голова обласної Ради Сергій Свитко користуючись нагодою, подякував іноземним партнерам, Урядам їхніх країн за підтримку українського народу у цей непростий для української держави час.     

Повернутись Створено: 15 травня 2015 року, 20:44 Переглядів: 1017

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація