30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Люстрацію в Україні потрібно починати з правоохоронних органів” Роздрукувати

20 березня голова обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у прес-конференції з питань люстрації і антикорупційної діяльності, що відбулася в конференц-залі Вінницького прес-клубу. Тема, якій були присвячена конференція – проведення на Вінниччині люстрації посадовців і антикорупційна діяльність.

Присутніми на зборах були депутати Вінницької обласної Ради – Тетяна Редько та Віталій Мрачковський, члени Народної Ради Вінницької області, представники політичних партій, громадських, молодіжних організацій Вінниччини та засобів масової інформації. Учасники прес-конференції констатували, що тема люстрації влади і законних механізмів її проведення, послідовна боротьба із явищем корупції в органах державної влади хвилює сьогодні більшість українських громадян, які вимагають рішучих і конкретних дій у цьому напрямку. Не виключенням у цьому процесі є і Вінниччина, де відбувається поступова ротація усієї вертикалі влади.

- Як голова обласної Ради, хотів би почути думку присутніх про наявні проблеми і вислухати пропозиції від представників громадськості, політичних партій про те, яким чином Ви бачите здійснення владою необхідних кроків у боротьбі з корупцією. Безумовно, що ми спільно з депутатським корпусом обласної Ради, правоохоронними органами, громадськими організаціями будемо робити ті зміни, яких вимагає час і громада. Тобто здійснювати боротьбу з корупцією не на словах, а на ділі. Тому що корупція сьогодні пронизує усі сфери українського суспільства, як ракова пухлина. Цьому ганебному явищу потрібно покласти край, - звернувся до присутніх Сергій Свитко.

Присутні відмітили, що є нагальна потреба в ухваленні Верховою Радою необхідних законодавчих ініціатив щодо проведення люстрації, як механізму очищення влади і реальної боротьби із корупцією. Зокрема, було запропоновано, не чекаючи вказівки згори, сформувати за участю громадськості і за безпосередньої підтримки влади у Вінницькій області комітет з питань люстрації і антикорупційної діяльності. Даний комітет мав би, в межах чинного законодавства, виконувати вищезазначені функції і здійснювати за підтримки мас-медіа громадський контроль за процесом очищення влади від скомпрометованих і причетних до правопорушень осіб.

- Я переконаний, що ми маємо будувати правову державу. На мою думку, є кілька механізмів люстрації, і вони мають здійснюватися у межах чинного законодавства. По-перше, ті особи, які дискредитували себе, мають добровільно написати заяви про відставку. По-друге, необхідні для кадрових змін повноваження має керівництво обласної державної адміністрації. Люстрацію варто було б починати з правоохоронних органів, в першу чергу - з прокуратури. Друга інституція, де необхідно здійснювати люстрацію, це – міліція. На прийомі громадян багато людей скаржаться на ці структури. Велика кількість правоохоронців, зловживаючи владою, не виконують своїх обов’язків. Третя гілка влади судова - також має пройти очищення. По-третє, державні службовці, працівники правоохоронних органів, судді повинні відповідати таким критеріям: патріотизм, професіоналізм і порядність, - наголосив Сергій Свитко. 

Повернутись Створено: 21 березня 2014 року, 10:08 Переглядів: 1106

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація