Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Сергій Свитко: “Люстрацію в Україні потрібно починати з правоохоронних органів” Роздрукувати

20 березня голова обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у прес-конференції з питань люстрації і антикорупційної діяльності, що відбулася в конференц-залі Вінницького прес-клубу. Тема, якій були присвячена конференція – проведення на Вінниччині люстрації посадовців і антикорупційна діяльність.

Присутніми на зборах були депутати Вінницької обласної Ради – Тетяна Редько та Віталій Мрачковський, члени Народної Ради Вінницької області, представники політичних партій, громадських, молодіжних організацій Вінниччини та засобів масової інформації. Учасники прес-конференції констатували, що тема люстрації влади і законних механізмів її проведення, послідовна боротьба із явищем корупції в органах державної влади хвилює сьогодні більшість українських громадян, які вимагають рішучих і конкретних дій у цьому напрямку. Не виключенням у цьому процесі є і Вінниччина, де відбувається поступова ротація усієї вертикалі влади.

- Як голова обласної Ради, хотів би почути думку присутніх про наявні проблеми і вислухати пропозиції від представників громадськості, політичних партій про те, яким чином Ви бачите здійснення владою необхідних кроків у боротьбі з корупцією. Безумовно, що ми спільно з депутатським корпусом обласної Ради, правоохоронними органами, громадськими організаціями будемо робити ті зміни, яких вимагає час і громада. Тобто здійснювати боротьбу з корупцією не на словах, а на ділі. Тому що корупція сьогодні пронизує усі сфери українського суспільства, як ракова пухлина. Цьому ганебному явищу потрібно покласти край, - звернувся до присутніх Сергій Свитко.

Присутні відмітили, що є нагальна потреба в ухваленні Верховою Радою необхідних законодавчих ініціатив щодо проведення люстрації, як механізму очищення влади і реальної боротьби із корупцією. Зокрема, було запропоновано, не чекаючи вказівки згори, сформувати за участю громадськості і за безпосередньої підтримки влади у Вінницькій області комітет з питань люстрації і антикорупційної діяльності. Даний комітет мав би, в межах чинного законодавства, виконувати вищезазначені функції і здійснювати за підтримки мас-медіа громадський контроль за процесом очищення влади від скомпрометованих і причетних до правопорушень осіб.

- Я переконаний, що ми маємо будувати правову державу. На мою думку, є кілька механізмів люстрації, і вони мають здійснюватися у межах чинного законодавства. По-перше, ті особи, які дискредитували себе, мають добровільно написати заяви про відставку. По-друге, необхідні для кадрових змін повноваження має керівництво обласної державної адміністрації. Люстрацію варто було б починати з правоохоронних органів, в першу чергу - з прокуратури. Друга інституція, де необхідно здійснювати люстрацію, це – міліція. На прийомі громадян багато людей скаржаться на ці структури. Велика кількість правоохоронців, зловживаючи владою, не виконують своїх обов’язків. Третя гілка влади судова - також має пройти очищення. По-третє, державні службовці, працівники правоохоронних органів, судді повинні відповідати таким критеріям: патріотизм, професіоналізм і порядність, - наголосив Сергій Свитко. 

Повернутись Створено: 21 березня 2014 року, 10:08 Переглядів: 1153

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація