Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Сергій Свитко: “Нам потрібна єдина держава, єдиний народ і єдина українська церква” Роздрукувати

Про це заявив 1 липня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко на засіданні Ради церков і релігійних організацій при голові обласної державної адміністрації.

В засіданні взяли участь: голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, представники духовних громад та релігійних організацій. Головуючий на засіданні Ради Митрополит Симеон – керуючий Вінницькою єпархією УПЦ, поінформував присутніх про Звернення обласної Ради церков та релігійних організацій до керівництва обласної державної адміністрації та обласної Ради щодо викладання предмету духовно-морального спрямування - «Християнська етика» в системі середніх загальноосвітніх закладів Вінницької області. Представники церков і релігійних громад краю розраховують на плідну співпрацю із владою в цьому питанні, зокрема в підготовці і ухваленні обласною Радою відповідного рішення.

Під час обговорення керівництво області спільно з членами Ради церков і релігійних організацій дійшли згоди в тому, що є нагальна потреба запровадити предмет “Християнська етика” в школах Вінниччини, з метою духовного виховання і навчання молоді, плекання моральних чеснот і християнських цінностей. Відповідно до нового Наказу Міністерства освіти і науки України, планується обов’язкове викладання цього предмету в 5-6 класах українських шкіл. Предмет викладатимуть підготовлені вчителі, які пройдуть відповідне навчання. В області вже 147 шкіл запровадили викладання предмету “Християнська етика” в свої навчальні програми.

Голова обласної Ради Сергій Свитко під час обговорення зазначив:

- Хочу зазначити, що 73 роки існувала російська імперія під назвою СРСР. Це була атеїстична держава, в основі політики якої був войовничий атеїзм, наслідки якого ми відчуваємо на прикладі українського народу до сьогодні. Десятки мільйонів знищених Голодоморами і репресіями. Це була війна проти нашого народу. Така ціна атеїзму, теорії і практики комунізму. В наш складний час відбувається переоцінка цінностей. Ми живемо в посттоталітарній, постгеноцидній державі. Тому я переконаний, що сьогодні українських дітей потрібно виховувати на принципах християнської етики і моралі. Така дисципліна має бути запроваджена в школах. Як голова обласної Ради, буду ініціювати винесення цього питання на розгляд сесії обласної Ради. Думаю, що депутати підтримають ініціативу релігійних громад області, - сказав Сергій Свитко.

Користуючись нагодою, хотів би висловити свою думку щодо іншого надзвичайно актуального питання. Це створення в Україні єдиної української православної помісної церкви. Про це багато говорилося і говориться. Є час розкидати, і є час збирати каміння. Сьогодні час збирати каміння, оскільки потрібна єдина держава, єдиний народ і єдина українська церква. Вірю, що з Божою допомогою будуть ухвалені рішення на користь українського народу, на користь громади Вінницької області, - підкреслив Сергій Свитко.  

Очільникам області було офіційно передано Звернення обласної Ради церков та релігійних організацій щодо викладання предмету духовно-морального спрямування - «Християнська етика» в системі середніх загальноосвітніх закладів Вінницької області для відповідного реагування.

Повернутись Створено: 1 липня 2014 року, 18:47 Переглядів: 1018

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація