Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Нам потрібна єдина держава, єдиний народ і єдина українська церква” Роздрукувати

Про це заявив 1 липня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко на засіданні Ради церков і релігійних організацій при голові обласної державної адміністрації.

В засіданні взяли участь: голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, представники духовних громад та релігійних організацій. Головуючий на засіданні Ради Митрополит Симеон – керуючий Вінницькою єпархією УПЦ, поінформував присутніх про Звернення обласної Ради церков та релігійних організацій до керівництва обласної державної адміністрації та обласної Ради щодо викладання предмету духовно-морального спрямування - «Християнська етика» в системі середніх загальноосвітніх закладів Вінницької області. Представники церков і релігійних громад краю розраховують на плідну співпрацю із владою в цьому питанні, зокрема в підготовці і ухваленні обласною Радою відповідного рішення.

Під час обговорення керівництво області спільно з членами Ради церков і релігійних організацій дійшли згоди в тому, що є нагальна потреба запровадити предмет “Християнська етика” в школах Вінниччини, з метою духовного виховання і навчання молоді, плекання моральних чеснот і християнських цінностей. Відповідно до нового Наказу Міністерства освіти і науки України, планується обов’язкове викладання цього предмету в 5-6 класах українських шкіл. Предмет викладатимуть підготовлені вчителі, які пройдуть відповідне навчання. В області вже 147 шкіл запровадили викладання предмету “Християнська етика” в свої навчальні програми.

Голова обласної Ради Сергій Свитко під час обговорення зазначив:

- Хочу зазначити, що 73 роки існувала російська імперія під назвою СРСР. Це була атеїстична держава, в основі політики якої був войовничий атеїзм, наслідки якого ми відчуваємо на прикладі українського народу до сьогодні. Десятки мільйонів знищених Голодоморами і репресіями. Це була війна проти нашого народу. Така ціна атеїзму, теорії і практики комунізму. В наш складний час відбувається переоцінка цінностей. Ми живемо в посттоталітарній, постгеноцидній державі. Тому я переконаний, що сьогодні українських дітей потрібно виховувати на принципах християнської етики і моралі. Така дисципліна має бути запроваджена в школах. Як голова обласної Ради, буду ініціювати винесення цього питання на розгляд сесії обласної Ради. Думаю, що депутати підтримають ініціативу релігійних громад області, - сказав Сергій Свитко.

Користуючись нагодою, хотів би висловити свою думку щодо іншого надзвичайно актуального питання. Це створення в Україні єдиної української православної помісної церкви. Про це багато говорилося і говориться. Є час розкидати, і є час збирати каміння. Сьогодні час збирати каміння, оскільки потрібна єдина держава, єдиний народ і єдина українська церква. Вірю, що з Божою допомогою будуть ухвалені рішення на користь українського народу, на користь громади Вінницької області, - підкреслив Сергій Свитко.  

Очільникам області було офіційно передано Звернення обласної Ради церков та релігійних організацій щодо викладання предмету духовно-морального спрямування - «Християнська етика» в системі середніх загальноосвітніх закладів Вінницької області для відповідного реагування.

Повернутись Створено: 1 липня 2014 року, 18:47 Переглядів: 1069

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація