Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко обговорив із активом Хмільницького району питання реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади Роздрукувати

3 березня у місті Хмільник Вінницької області відбулось засідання круглого столу на тему: “Про реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні”. Загальновідомо, що у різних районах області, серед керівників органів місцевого самоврядування та громадськості триває обговорення подальшого внесення змін до Конституції України та чинного законодавства в частині реалізації зазначених реформ та залучення до цього процесу громади.

Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Хмільницької районної ради Василь Чмелюк, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами обласної Ради Степан Нешик, голови постійних комісій районної ради, голови 10-ти сільських рад Хмільницького району, посадовці райдержадміністрації, представники громадських організацій району.

Учасники круглого столу обговорили напрями і перспективи реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, а також ухвалений нещодавно Закон України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”. Голова Хмільницької районої ради Василь Чмелюк звернувся до присутніх на засіданні із вступним словом і зазначив, що необхідність впровадження реформи місцевого самоврядування не викликає сумнівів, але реформу треба провести не на папері, а на місцях – із активним залученням громади, а кінцевою ціллю реформи має бути наближення влади до громадян, здатність територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого самоврядування.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Зоя Бонсевич поінформувала учасників круглого столу про Закон України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”, зокрема, про зміст, умови та порядок добровільного об'єднання громад сіл і селищ. На конкретних прикладах було теоретично змодельовано можливе об’єднання кількох територіальних громад району, які є фінансово самодостатніми (Жданівська, Качанівська та Терешпільська сільськи ради), а також менш потужних громад (Великоострожецька, Вишеньківська, Крижанівська, Кустовецька, Лознянська сільські ради). Прийшли до висновку, що при об’єднанні варто враховувати чисельність жителів, наявну інфраструктуру, комунальні заклади, бюджетоутворюючі підприємства, фінансові спроможності громади та взаємний інтерес до злиття.

На засіданні виступив голова Ради громадської організації “Право” Віталій Дорох, який надав свої пропозиції керівникам обласної і районної влади. Вони передбачають: проведення навчання для керівників та посадових осіб органів місцевого самоврядування з реалізації зазначених вище реформ, оприлюднення перспективного плану розвитку громад, ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів громад, тощо.

Голови сільських рад розповіли про першочергові проблеми у селі, вказали на те, що впровадженню реформи має передувати серйозна підготовка, в першу чергу врахування місцевих інтересів жителів громад, створення умов для надання якісних послуг, збереження впливу громади на ухвалення рішень. Так, голова Асоціації сільських рад Хмільницького району, сільський голова с. Кривошиї Юрій Шевченко зазначив, що можновладці мають запитати думку людей: чи хочуть вони об’єднуватися за умов відсутності фінансових стимулів, адже за відсутності цього чиннику об’єднання буде неефективним. Він сказав, що таке об’єднання варто робити шляхом прямого волевиявлення, наприклад проведенням місцевого референдуму.

Також присутні зупинились на таких проблемах як: залежність сільських голів від фінансових  і адміністративних чинників, затримка із виплатами коштів Державним казначейством, відсутність можливості сільським радам розпоряджатися землями за межами населених пунктів, що призводить до нецільового і неефективного їх використання, часто не на користь жителям громад. Окремо було зазначено, що близько 50% сільських рад Хмільницького району мають проблеми із фінансуванням апаратів сільських рад.

Голова обласної Ради Сергій Свитко підбив підсумки засідання круглого столу, зазначив перед учасниками про важливість проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, про необхідність враховування, в першу чергу, інтересів і потреб жителів територіальних громад, поінформував про план дій керівництва держави із проведення реформування.

- Сьогодні в українській державі не може бути поступу уперед, якщо в країні не буде рішучої боротьби із корупцією. Вважаю, що якраз відсутність ефективної боротьби з корупцією є дестабілізуючим фактором в державі. Ще одним дестабілізуючим фактором є відсутність реформ. Є поки що декларації про необхідність проведення реформ, зокрема, місцевого самоврядування та децентралізації влади. І про об’єднання громад: вольове рішення щодо механічного об’єднання громад не дасть сподіваного соціально-економічного результату, навпаки, це може викликати соціальне збурення серед людей. Тому такий шлях - неприйнятний. Рішення про об’єднання громад має бути лише на добровільних засадах і з врахуванням потреб їхніх мешканців. Прихильно ставлюся до ідеї проведення місцевих референдумів із цього питання, що відповідає європейській практиці. Це є виявом прямого волевиявлення і народовладдя. Думку жителів територіальних громад Вінницької області має бути враховано, - сказав Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради закликав керівників району і голів сільських рад бути активнішими, готувати свої пропозиції для розгляду на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке планується найближчим часом: “Ми маємо надати свої пропозиції керівництву держави для розгляду їх під час ухвалення необхідних змін до Конституції України та чинного законодавства в частині впровадження реформ місцевого самоврядування і децентралізації влади”.

Сергій Свитко запевнив, що пропозиції керівників органів місцевого самоврядування будуть враховані, а за підсумками їх розгляду будуть скеровані звернення до керівництва держави та народних депутатів України.

 

Повернутись Створено: 4 березня 2015 року, 16:04 Переглядів: 1322

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація