Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко обговорив із керівниками органів місцевого самоврядування Шаргородщини питання об’єднання громад Роздрукувати

3 червня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко провів нараду із керівниками сільських, селищних рад Шаргородського району в рамках виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шаргородської районної ради.

У нараді взяли участь: голова Шаргородської районної ради Володимир Павецький, голови сільських, селищних рад, депутати місцевих рад району. Обговорювалося питання об’єднання територіальних громад, зокрема проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Нагадаємо, що зазначений проект було розроблено Вінницькою облдержадміністрацією і внесеного на розгляд чергової сесії обласної Ради.

В ході зустрічі, яка проходила у форматі запитання-відповіді, голова обласної Ради Сергій Свитко обґрунтував свою позицію щодо цього питання, навів приклади проведення децентралізації влади у Польщі і Румунії, відмітив, що незважаючи на успішність зарубіжного досвіду, не можна перенести шаблонно цей досвід у нашу країну.

- Питання об’єднання територіальних громад непросте і болюче. Не можна механічно об’єднати громади на папері або карті. Треба врахувати усі необхідні умови: наявність інфраструктури, доріг, матеріально-технічної бази, закладів соціального спрямування. Проект Перспективного плану не є досконалий, тому ми усі спільно маємо надати свої пропозиції і внести корективи до нього. В даному випадку усе залежить від вас – від громади, яка є ключовою ланкою у цьому процесі, - сказав Сергій Свитко.  

Очільник обласної Ради Сергій Свитко ще раз нагадав, що підтримуватиме ті громади, які виявлять бажання об’єднатись, так і ті громади, які не бажають об’єднуватись, адже вибір громади має бути визначальним.

Голова Шаргородської районної ради Володимир Павецький висловив сподівання, що депутатський корпус обласної Ради відстоюватиме інтереси територіальних громад і врахує під час розгляду проекту Перспективного плану думку громадян на місцях.  

Голови сільських і селищних рад, виступаючи в ході наради, висловили свої пропозиції, зокрема: остаточне рішення про об'єднання громад має ухвалюватися шляхом місцевих референдумів, створити умови для збереження соціальних закладів у селах, наприклад шкіл, проведення реальної, а не декларованої децентралізації з наданням максимальної кількості повноважень органам місцевого самоврядування та інші. 

Повернутись Створено: 4 червня 2015 року, 15:47 Переглядів: 1013

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація