Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Свитко обговорив із представниками громадськості питання реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади Роздрукувати

9 квітня голова обласної Ради Сергій Свитко провів зустріч із ініціативною групою мешканців, представниками громадських організацій міста Вінниці, на якій обговорювалися громадські ініціативи щодо впровадження реформи децентралізації влади в Україні.

Вінничани - члени ініціативної групи, представники громадських організацій Вінниці поділилися із очільником обласної Ради своїм баченням проведення реформи місцевого самоврядування в Україні, децентралізації влади та участі у цьому процесі представників громади. Так, зазначені громадяни вважають, що владі спільно з громадськістю потрібно розробити Статути територіальних громад і діяти на їх підставі. А справжньою метою реформ має бути надання реальної влади, фінансових ресурсів, права розпоряджатися своєю власністю територіальним громадам (а не місцевим магнатам або їх ставленикам), що є підставою для побудови справжнього народовладдя за європейським зразком.

Окремо було розглянуто питання можливих наслідків від впровадження реформ, зокрема, в частині об’єднання територіальних громад. Активісти побоюються, що під приводом об’єднання територіальних громад і їх укрупнення, буде здійснюватися розподіл влади і ресурсів, в першу чергу земельних, між агрохолдингами і великим корпораціями. Вони категорично виступили проти ідеї щодо можливого запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні, що, як вважають громадські активісти, призведе до остаточного занепаду українського села і соціальних потрясінь.

Голова обласної Ради Сергій Свитко погодився із думкою щодо неприпустимості продажу української земель сільськогосподарського призначення.

- Ні за яких умов не можна допустити продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні. Агрохолдинги і корпорації, які є монополістами на українському ринку, як правило, не вирішують нагальних соціальних питань села і його мешканців та керуються лише інтересом власної наживи. Ми ж зацікавлені у розвитку малого і середнього бізнесу, фермерських господарств, які у Європі є досить успішними, що є прикладом до наслідування. На моє переконання, об’єднання територіальних громад має здійснюватися лише добровільним шляхом і народним волевиявленням. В умовах демократизації суспільства вкрай необхідно передати реальну владу і власність територіальним громадам, - зазначив Сергій Свитко.

Члени ініціативної групи надали голові обласної Ради Сергію Свитку свої пропозиції, зокрема, вони ініціюють створення робочої групи у складі представників громадськості і обласної влади, депутатів місцевих рад, фахівців і експертів у галузі місцевого самоврядування для напрацювання конкретних пропозицій щодо впровадження реформи. Вони пропонують за підсумками діяльності робочої групи розглянути це питання на сесії обласної Ради та звернутись до керівництва держави про введення мораторію внесення змін до Конституції України до моменту визволення окупованих територій України. Крім того, представники громадськості вимагають виконання Конституції України на території області в частині оформлення територіальних громад, як юридичних осіб публічного права, для реалізації громадянами прав власника та первинного суб’єкта самоврядування.  

Очільник обласної Ради Сергій Свитко сказав, що вивчить це питання, розгляне надані пропозиції і відреагує на них в межах чинного законодавства. 

Повернутись Створено: 10 квітня 2015 року, 19:02 Переглядів: 789

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація