Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Свитко отримав відповіді Комітетів Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання використання генетично модифікованих організмів в Україні Роздрукувати

Як повідомлялося раніше, з  ініціативи голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка, на засіданні чергової 34-ї сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання було ухвалено важливе для життя та здоров’я мешканців Вінниччини рішення: “Про стан використання  генетично модифікованих організмів на території Вінницької області”.

Ним, зокрема,  було схвалено Звернення депутатів Вінницької обласної Ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо законодавчого врегулювання використання генетично модифікованих організмів в Україні.

На адресу голови обласної Ради Сергія Свитка надійшли відповіді окремих  Комітетів Верховної Ради України  про результати розгляду  цього Звернення.

Комітети розділяють  стурбованість Вінницької обласної Ради щодо стану виробництва та використання продукції із вмістом генетично-модифікованих організмів.

Зокрема, Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України у своєму листі зазначає: «Наразі держава дійсно стикається з проблемою неавторизованого обігу ГМ-продукції на сільськогосподарському ринку, державна політика нашої країни у сфері практичного використання біотехнологічних розробок досі залишається невизначеною. Однією із складових такої ситуації, на думку Комітету, є невиконання окремих довготривалих комплексних завдань і заходів, основи реалізації яких закладено Законом України від 31.07.2007 р. №1103-У "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів".

 В зв’язку з цим, з метою оновлення сфер суспільного життя та на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також відповідно до Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні розпочата робота над законопроектом щодо поводження з ГМО з урахуванням директив Європейського парламенту та Ради №№ 2001/1/18/ЄС, 2008/27/ЄС, 2009/41/ЄС».

Розглянув Звернення Вінницької обласної Ради і Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин. У своєму листі Голова Комітету повідомив: «Звернення передано для розгляду у Комітет з питань науки та освіти, який визначений головним з опрацювання законопроектів,які стосуються питань щодо регулювання поводження з генетично модифікованими організмами».

Більш детальніше з текстами відповідей Комітетів Верховної Ради України можна ознайомитись за посиланням.

Повернутись Створено: 28 квітня 2015 року, 17:32 Переглядів: 674

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація