Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Питання безпеки громадян України сьогодні значною мірою залежить від соціально-економічної ситуації в державі” Роздрукувати

29 липня відбулась офіційна зустріч керівників Вінницької області - голови обласної Ради Сергія Свитка і голови облдержадміністрації Валерія Коровія з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу (КМЄС в Україні) з реформування сектору цивільної безпеки в Україні. Вперше представники із різних європейських країн у складі зазначеної Місії перебувають із дводенним візитом на Вінниччині.

Участь у зустрічі з боку закордонних гостей взяли фахівці відділу регіонального співробітництва Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні: Яспер Рітзема (Нідерланди), Фіона Колдвелл (Велика Британія), Єссе Сеппала (Фінляндія).

В ході зустрічі йшлося про перспективи реформування сектору цивільної безпеки в області та визначення потенційних напрямів майбутньої співпраці із обласною владою. Очільники області розповіли представникам Консультативної Місії про ситуацію з безпекою в області, заходи обласної влади щодо посилення обороноздатності та громадського порядку, проведення в Україні реформ правоохоронної системи та децентралізації влади.

Голова обласної Ради Сергій Свитко розповів представникам Консультативної Місії про діяльність обласної Ради у напрямі зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки в області, зокрема про рішення депутатського корпусу та обласні програми, виділені кошти, що спрямовані на посилення заходів безпеки та правопорядку.

- Питання цивільної безпеки і захисту є функціями держави, органів виконавчої влади. Органи місцевого самоврядування співпрацюють із органами виконавчої влади у цій сфері, зокрема обласна Рада плідно працює з облдержадміністрацією. Так, депутати обласної Ради протягом двох останніх років ухвалили низку програм, спрямованих на фінансування сфери цивільного захисту – це близько 2 млн. грн. У 2014 році було виділено 5,3 млн. грн. на потреби територіальної оборони і охорони громадського порядку, а у 2015 році виділено 6,4 млн. грн на зазначені потреби. Україна стала на шлях кардинальних змін. Після здійснення Революції гідності український народ вимагає рішучих змін, зокрема, реформи системи правоохоронних органів – прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Служби Безпеки України, в першу чергу судів, де на мою думку, присутня найбільша корупційна складова. Питання безпеки громадян України сьогодні значною мірою залежать і від соціально-економічної ситуації в державі. Значно підвищились тарифи на комунальні послуги, знецінилась гривня, погіршився рівень життя громадян, що може призвести до соціальних катаклізмів уже восени цього року. Український народ зробив свій вибір – це європейський вектор розвитку, - відзначив Сергій Свитко.    

Очільник обласної Ради також відзначив важливість для безпеки держави проведення чесних і прозорих виборів до органів місцевого самоврядування у жовтні цього року, послідовне проведення децентралізації влади і реформування органів місцевого самоврядування. 

Представники Місії презентували керівництву області свою діяльність, ставили питання про нинішній стан сектору цивільної безпеки у Вінницькій області, про реформування правоохоронних органів, до яких сьогодні дуже низький рівень довіри в українських громадян, заходи обласної влади з протидії контрабанді на кордонах регіону. Окремо закордонних гостей цікавило питання співпраці органів влади з громадянським суспільством, що робиться для посилення ролі і значення громадських організацій в процесі ухвалення рішень, впливів на владу.

Довідка: Консультативна Місія Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні, яка представляє 28 країн ЄС, офіційно розпочала свою діяльність 1 грудня 2014 року і має мандат на 2 роки. Її діяльність спрямована на сприяння розвитку сектору цивільної безпеки і консультування на державному рівні керівництва європейських країн, допомога з написанням і реалізацією відповідних програм, захист демократичних прав і свобод громадян. Керівництво Місії планує відкрити свої регіональні представництва у різних областях української держави. 

Повернутись Створено: 29 липня 2015 року, 19:05 Переглядів: 962

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація