Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Свитко повторно звернувся до Арсенія Яценюка щодо питання заборони використання генетично модифікованих організмів в Україні. Роздрукувати

Перше звернення до Кабінету Міністрів України було надіслано  27 березня 2015 року, після того, як депутати обласної Ради рішенням 34 сесії обласної Ради 6 скликання від 20 березня 2015 року № 837 „Про стан використання генетично модифікованих організмів на території Вінницької області” оголосили  територію Вінниччини вільною від генетично модифікованих організмів  і схвалили  відповідне звернення  до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Зокрема, Вінницька обласна Рада висловила сподівання  на розуміння і підтримку Уряду у вирішенні проблем, зазначених у зверненні, щодо законодавчого врегулювання виробництва та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

За дорученням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра культури України від 08.04.2015 р. №13390/1/1-15 Міністерство аграрної політики та продовольства України розглянуло вищезазначене звернення і 7 травня надало відповідь Вінницькій обласній Раді, у якій, зокрема, зазначається: «На даний час іноземні та вітчизняні виробники не звертались з метою державної реєстрації ГМО сортів сільськогосподарських рослин або ГМО подій та в Україні не зареєстровано жодного генетично модифікованого харчового продукту, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням, та не зареєстровано джерел кормів, кормових добавок та ветеринарних кормів, які містять ГМО або отримані з їх використанням».

В той же час, на звернення голови обласної Ради від 4 червня цього року  №207-11-726, надійшла відповідь Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області про результати досліджень харчової продукції на вміст ГМО за період з 2010 року по 2015 рік.  Результати дослідження показали чималу кількість виявлених продуктів рослинництва та тваринництва з вмістом ГМО.

Зважаючи на  ризики  впливу генетично модифікованих організмів на здоров’я людини та стан навколишнього природного середовища, голова обласної Ради Сергій Свитко направив  повторне звернення до Премєр - міністра України Арсенія Яценюка   з проханням підтримати пропозиції Вінницької обласної Ради щодо заборони використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Окрім цього, Сергій Свитко звернувся з відповідними листами із цієї проблеми і до всіх народних депутатів України від Вінниччини.

 

Повернутись Створено: 20 липня 2015 року, 16:10 Переглядів: 837

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація