Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко повторно звернувся до Арсенія Яценюка щодо питання заборони використання генетично модифікованих організмів в Україні. Роздрукувати

Перше звернення до Кабінету Міністрів України було надіслано  27 березня 2015 року, після того, як депутати обласної Ради рішенням 34 сесії обласної Ради 6 скликання від 20 березня 2015 року № 837 „Про стан використання генетично модифікованих організмів на території Вінницької області” оголосили  територію Вінниччини вільною від генетично модифікованих організмів  і схвалили  відповідне звернення  до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Зокрема, Вінницька обласна Рада висловила сподівання  на розуміння і підтримку Уряду у вирішенні проблем, зазначених у зверненні, щодо законодавчого врегулювання виробництва та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

За дорученням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра культури України від 08.04.2015 р. №13390/1/1-15 Міністерство аграрної політики та продовольства України розглянуло вищезазначене звернення і 7 травня надало відповідь Вінницькій обласній Раді, у якій, зокрема, зазначається: «На даний час іноземні та вітчизняні виробники не звертались з метою державної реєстрації ГМО сортів сільськогосподарських рослин або ГМО подій та в Україні не зареєстровано жодного генетично модифікованого харчового продукту, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням, та не зареєстровано джерел кормів, кормових добавок та ветеринарних кормів, які містять ГМО або отримані з їх використанням».

В той же час, на звернення голови обласної Ради від 4 червня цього року  №207-11-726, надійшла відповідь Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області про результати досліджень харчової продукції на вміст ГМО за період з 2010 року по 2015 рік.  Результати дослідження показали чималу кількість виявлених продуктів рослинництва та тваринництва з вмістом ГМО.

Зважаючи на  ризики  впливу генетично модифікованих організмів на здоров’я людини та стан навколишнього природного середовища, голова обласної Ради Сергій Свитко направив  повторне звернення до Премєр - міністра України Арсенія Яценюка   з проханням підтримати пропозиції Вінницької обласної Ради щодо заборони використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Окрім цього, Сергій Свитко звернувся з відповідними листами із цієї проблеми і до всіх народних депутатів України від Вінниччини.

 

Повернутись Створено: 20 липня 2015 року, 16:10 Переглядів: 901

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація