Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко повторно звернувся до керівників держави, уряду, парламенту щодо заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання ГМО в Україні Роздрукувати

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко направив звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Це звернення є важливим з огляду на те, що, на думку вчених, генетично модифіковані організми негативно впливають на навколишнє природне середовище  та здоров’я людини, викликаючи безплідність, онкологічні захворювання, цукровий діабет, алергію тощо.

Оскільки не було належного реагування з боку Президента України, Уряду, Верховної Ради України щодо вирішення цієї проблеми, очільник обласної Ради Сергій Свитко повторно скерував звернення керівникам держави,  уряду , парламенту з проханням сприяти ухваленню рішень з метою заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Нами вже повідомлялося, що за інформацією Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області, за період з 2010 по 2015 рік результати досліджень харчової продукції показали чималу кількість виявлених на Вінниччині продуктів рослинництва та тваринництва з вмістом ГМО. Зокрема, в досліджуваних зразках зерна кукурудзи вміст ГМО становив від 1,37 % до 7,45 % при нормі 0,9 %, а в зразку сої – 18,33 %, що в 20 разів перевищує норму.

Нагадаємо, що рішенням 34 сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання від 20 березня 2015 року № 837 „Про стан використання  генетично модифікованих організмів на території Вінницької області”, Вінниччину оголошено територією вільною від генетично модифікованих організмів. А 41-а сесія Вінницької обласної Ради 6 скликання від 29 вересня 2015 року №940 ухвалила „Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 6 скликання до Президента України,  Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо нормативно – правового регулювання поводження з генетично модифікованими організмами в Україні”.

 

 

Повернутись Створено: 5 листопада 2015 року, 15:23 Переглядів: 973

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація