Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Позиція депутатів, які не з’явилися на сесію, не є державницькою. Це позиція, яка спрямована на саботаж діяльності обласної Ради” Роздрукувати

27 листопада 28-а позачергова сесія обласної Ради 6 скликання так і не відбулась у зв’язку з неявкою депутатів обласної Ради на пленарне засідання. В сесійній залі зареєструвалось лише 35 депутатів, а для кворуму необхідно, щоб зареєструвались мінімум 67 депутатів. Це вже тричі цього року депутати від провладної більшості зривають засідання обласної Ради, в результаті чого страждають інтереси громади області. Слід зазначити, що і сьогоднішнє засідання президії обласної Ради, яке планувалось провести перед засіданням сесії, також було зірвано - з’явилося лише 12 депутатів із 16 необхідних для кворуму.

На сесії планувалось розглянути 15 питань порядку денного, зокрема: переукладення контрактів із 7-ма керівниками комунальних закладів культури області, про дострокове припинення повноважень шістьох депутатів обласної Ради, які обрані народними депутатами України, про затвердження розпоряджень голови обласної Ради про звільнення та призначення керівників комунальних закладів охорони здоров’я Вінницької області, яке ініціювали представники громадськості області, депутати обласної Ради і колектив Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

Крім того, депутати мали розглянути питання “Про внесення змін та доповнень до рішення 21-ої сесії обласної Ради 6 скликання від 1 лютого 2014 року №669 “Про обласний бюджет на 2014 рік (зі змінами)”, у відповідності до якого планувалось здійснити перерозподіл більше 2 млн. грн. коштів обласного бюджету, зокрема, для соціальних закладів області: шкіл, інтернатів, будинків для інвалідів, закладів охорони здоров’я, тощо.

Перед початком засідання голова обласної Ради Сергій Свитко запропонував присутнім вшанувати хвилиною мовчання загиблих у зоні бойових дій на сході України. У зв’язку із тим, що депутати не з’явились на засідання, сесія так і не розпочала свою роботу, а вищезазначені питання не були розглянуті.

Голова обласної Ради Сергій Свитко так прокоментував дії окремих депутатів:

- Через політичні ігри окремих депутатів обласної Ради наноситься шкода територіальній громаді. Хочу ще раз наголосити, що обласна Рада 6 скликання була сформована у 2010 році за результатами виборів. Тоді ж була сформована і більшість, яка підтримувала режим Януковича. Сьогодні також існує більшість, майже у тому ж складі, і вона є також провладною. Цьому є достатньо доказів. Мені прикро, що сьогодні на засіданні відсутні керівники пропрезидентських фракцій і депутатських груп в обласній Раді – “Єдності” та “Совісті України”, Роман Аксельрод - керівник групи радників голови облдержадміністрації Анатолія Олійника та інші очільники депутатських груп. Ці депутати загралися. У нас є важливі питання, які потрібно негайно вирішувати в інтересах громади Вінниччини, простих громадян, - сказав Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради підкреслив: “Хочу в чергове заявити, що я готовий до конструктивної співпраці. Але якщо є претензії до роботи голови обласної Ради, давайте їх розглянемо на засіданні Координаційної Ради, президії, врешті - на засіданні сесії обласної Ради. В присутності ЗМІ, громадськості області, я би хотів, щоб депутати - ця провладна більшість - заявила свої претензії і вимоги публічно, а не кулуарно. На моє переконання, така позиція депутатів, які не з’явилися на сесію, не є державницькою. Це не є позиція в підтримку курсу Президента України - це позиція, яка спрямована на саботаж діяльності обласної Ради, фактично в умовах війни на сході країни, яку веде наша держава. Хочу наголосити: якби голова обласної Ради Сергій Свитко підписував ті розпорядження, які хоче депутатська більшість, наприклад, про призначення на посади головних лікарів обласної дитячої лікарні - Тетяни Антонець, обласного центру медико-соціальної експертизи - Віктора Власюка, якби я не подавав у прокуратуру матеріали про незаконне відчуження 18 гектарів земель комунальної власності в обласному центрі без дозволу власника, про розкрадання кошів з обласного бюджету, то, напевно, у цьому залі була би більшість. І тоді б усі депутати цієї більшості позитивно сприймали роботу голови обласної Ради. Саме у цих питаннях є суть конфлікту, який сьогодні існує в обласній Раді, - зазначив Сергій Свитко.

Варто зазначити, що ті керівники комунальних закладів області, в яких сьогодні закінчуються контракти, і кандидатури яких не було розглянуто на сесії, будуть продовжувати керувати комунальними закладами, тільки уже безстроково.

Повернутись Створено: 27 листопада 2014 року, 20:15 Переглядів: 966

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація