Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Правовий нігілізм існує, тому що відсутня невідворотність покарання за злочини” Роздрукувати

29 травня відбулось засідання колегії прокуратури Вінницької області на якій розглядалось питання “Про стан додержання законодавства при використанні бюджетних коштів, здійснення бюджетних закупівель та прокурорського нагляду з цих питань”. Участь в колегії взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, керівники правоохоронних, податкових, митних органів Вінницької області.

Прокурор Вінницької області В’ячеслав Соколовий повідомив присутніх про кадрові зміни в органах прокуратури на Вінниччині, зокрема про нові призначення районних прокурорів. Він наголосив, що метою проведення колегії є посилення злагодженої діяльності правоохоронних органів по протидії правопорушень в бюджетній сфері. На засіданні було обговорено заходи, які вживають органи прокуратури області щодо запобігання і виявлення правопорушень в питаннях використання бюджетних коштів при здійсненні бюджетних закупівель, відповідного прокурорського реагування.

Голова обласної Ради Сергій Свитко під час обговорення виступив і розповів про своє бачення щодо здійснення необхідних кроків в цьому напрямі.

- Тема засідання колегії є актуальною. У доповідях і звітах прозвучала інформація щодо здобутків, ще більше озвучено недоліків. Але це лише поверхнева частина проблеми. Справжні ж причини залишаються в тіні, як і злочини, що залишаються не виявлені. Вирішити проблему боротьби з корупцією в сфері бюджетної галузі можна лише за умови тісної співпраці, системної роботи правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Тобто, всіх тих, кого ми називаємо громадянським суспільством. Необхідно розпочати люстрацію, і її потрібно починати з правоохоронних органів. Керівництво прокуратури має належним чином розслідувати причетність правоохоронців до “кришування” порушень законодавства в бюджетній сфері, - сказав Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також зазначив, що в області діє єдина комплексна правоохоронна програма на 2010-2014 роки і важливо розпочати підготовку проекту цієї програми на наступне п’ятиріччя.

- Керівництво обласної Ради аналізує ефективність програм, які затверджуються обласною Радою. В цій комплексній правоохоронній програмі важливо зробити акцент щодо проблеми, яку ми сьогодні обговорили. Тому ми розраховуємо на плідну співпрацю з правоохоронцями в цій частині. Окрім цього, діє обласна програма правової освіти населення на 2010-2015 роки. В рамках цієї програми, на перспективу, потрібно здійснити профілактичні заходи з метою недопущення правопорушень, зокрема у бюджетній сфері, - наголосив Сергій Свитко.  

Також голова обласної Ради вказав на причини зародження корупції в Україні і перспективи її подолання:

- На жаль, в державі поширені корупційні злочини в зв’язку з тим, що поширений правовий нігілізм. А нігілізм існує, тому що відсутня невідворотність покарання за злочини. Це спадок від Радянського Союзу, де існувала каста недоторканних: партійної номенклатури. За роки незалежності в Україні утворилися нові касти недоторканних вельмож. Питання: боротися чи не боротися з корупцією в країні залежало від політичної волі перших осіб держави. Ми живемо сьогодні в інший історичний час, оскільки існує політична воля народу очистити суспільство від корупції, незалежно від того, хто є президентом, прем’єром чи генпрокурором. В Україні будуть відбуватись зміни, бо це – політична воля українського народу, - підкреслив Сергій Свитко.   

Повернутись Створено: 29 травня 2014 року, 18:10 Переглядів: 1051

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація