Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Причиною зриву засідання президії обласної Ради є небажання виконавчої влади звітувати за використані бюджетні кошти” Роздрукувати

26 вересня відбулась прес-конференція голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка з приводу зриву засідання президії обласної Ради, яке було заплановано провести цього ж дня, але яке не відбулось в зв’язку з відмовою більшості присутніх депутатів та голови облдержадміністрації Анатолія Олійника розпочати роботу, начебто, через відсутність можливості ознайомитися із матеріалами чергового засідання сесії обласної Ради.

Голова обласної Ради Сергій Свитко розповів для представників ЗМІ Вінниччини про причини зриву роботи президії обласної Ради:

- Я намагаюсь виконувати волю територіальної громади і Майдану, реалізовуючи ті завдання, які доручила мені громада області. Але сьогодні ми маємо усі ознаки саботажу діяльності обласної Ради колишньою більшістю від Партії регіонів та її сателітами. Перший факт такого саботажу - це відмова депутатів реєструватися на засіданні сесії 15 липня цього року, на якому мали ухвалити важливі для життя громади рішення. Другий факт - це неявка депутатів 23 вересня на спільне засідання постійних комісій обласної Ради, в межах якого планувалось розглянути кандидатури на призначення керівників 11 комунальних закладів та підприємств області, - сказав очільник обласної Ради.

Сергій Свитко також наголосив, що: “На сьогоднішньому засіданні президії обласної Ради планувалось розглянути 9 питань, серед яких ті, які виносяться на засідання чергової сесії обласної Ради. Дехто з депутатів заявив, що президію не варто проводити, бо начебто, депутати не ознайомилися із матеріалами сесії. Хотів би зазначити, що усі питання, які мають розглядатися на сесії, відповідно до чинного законодавства за 20 днів були розміщені на сайті обласної Ради. Усі депутати могли ознайомитися із проектами рішень. Наголошую, що із 56 питань, які мали розглядатися на президії – 16 питань внесені на розгляд головою облдержадміністрації. Я переконаний, що причиною саботажу роботи президії є проблемність публічного звіту для виконавчої влади області щодо використання коштів обласного бюджету. Виконавча влада не хоче публічно звітувати про використані бюджетні кошти перед громадою області. Обласна Рада виділила необхідні кошти і ми маємо право запитати головних розпорядників, як використовуються кошти обласного бюджету. Але сьогодні деяким департаментам немає про що звітувати, тому блокувався розгляд цих питань на засіданні президії”.

Нагадаємо, що на засіданні президії, яке не відбулось, мали заслухати звіт керівників департаментів і управлінь Вінницької облдержадміністрації про використання коштів обласного бюджету, виділених на потреби територіальної оборони, використання коштів виділених на заходи з енергозбереження та реалізацію в області проекту Світового банку. Детальніше про це читайте за посиланням: http://www.vinrada.gov.ua/koshti-vidileni-oblasnoju-radoju-na-teritorialnu-oboronu-i-energozberezhennya-vikoristovujutsya-vikonavchoju-vladoju-nezadovilno.htm.

Крім того, голова обласної Ради Сергій Свитко підкреслив:

 - Проблема цього конфлікту є набагато глибше. Не тільки тому, що виконавча влада не була готова звітувати сьогодні за використання бюджетних коштів, але й тому, що я звернувся до прокуратури області з питань відчуження земельних ділянок комунальної власності в попередні роки. Відчуження відбувалося керівниками комунальних закладів без дозволу власника – обласної Ради.

Також голова обласної Ради назвав однією із причин бездіяльності частини депутатського корпусу, за мовчазної підтримки виконавчої влади, кадрові зміни в галузі охорони здоров’я, зокрема, призначення на посади головних лікарів комунальних закладів нових людей, яких підтримала громадськість і постійні комісії обласної Ради. 

Повернутись Створено: 26 вересня 2014 року, 21:46 Переглядів: 1036

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація