Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко привітав учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав Роздрукувати

13 лютого в залі засідань облдержадміністрації відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Воїнів–інтернаціоналістів привітали голова обласної Ради Сергій Свитко та голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник. У святковому зібранні взяли участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, керівники профільних управлінь і департаментів ОДА,  голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилишин, а також ветерани і родичі учасників бойових дій.

Під час урочистих зборів присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про полеглих, які не повернулися з війни в Афганістані, і тих, хто віддав своє життя у військових діях на сході нашої держави. Також учасники зібрання делегували уповноважених представників для покладання гірлянд до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані та до Пам’ятного знака Небесної сотні й загиблим героям АТО.

– 26 років минуло з часу виведення радянських військ з Афганістану. За офіційними даними, протягом трагічної дев’ятилітньої війни на території Республіки Афганістан Радянська Армія втратила 14 тис. 427 осіб; поранення і контузію отримали 53 тис. військових; 463 тис. – надана медична допомога. Проте, до нинішнього дня точне число всіх загиблих невідоме. За оцінками незалежних дослідників, в цій війні загинуло від 1-го до 2-ох млн. мирних жителів Афганістану – зазначив голова обласної Ради Сергій Свитко, звертаючись до присутніх.

– Зрозуміло, що наші військовослужбовці, зокрема, українці під час війни в Афганістані виконували свій обов’язок, але, на моє переконання, вони стали заручниками імперії під назвою «Радянський Союз». І сьогодні Кремль продовжує свою імперську політику, розв’язавши війну на сході нашої держави, у якій гинуть кращі сини і дочки українського народу. Перефразовуючи слова В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе», можна сказати, що перемога над московським супостатом, над російською імперією залежить від кожного з нас. Я впевнений в тому, що перемога над ворогом, який сьогодні здійснив анексію Криму, захопив українські землі в Донецькій і Луганській областях, обов’язково буде за нами! – наголосив Сергій Свитко.

Голова обласної Ради також подякував афганцям за їхню активну життєву позицію:

– Я знаю, що частина з вас брала активну участь у Революції Гідності і ви були першими там, на барикадах. Тому на цьому вівтарі перемоги українського народу над режимом Януковича є ваша велика заслуга, – підкреслив Сергій Свитко.

Він побажав учасникам бойових дій міцного здоров’я, добра, благополуччя, Божого благословення в усіх починаннях і справах.

Під час урочистостей воїнам-інтернаціоналістам вручили Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, квіти та грошові винагороди.

Для довідки.

15 лютого о 9.00 год. відбудеться  покладання квітів у сквері Козицького; до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані (Центральний парк культури і відпочинку) – о 10.00 год.; обласний фестиваль військово-патріотичної та афганської пісні «Дорогами надії» – об 11.00 год. в концертній залі обласної філармонії.

Повернутись Створено: 14 лютого 2015 року, 10:39 Переглядів: 1017

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація