Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко просить голів обласних рад підтримати Вінниччину щодо заборони ГМО в Україні Роздрукувати

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко  звернувся до голів обласних рад з проханням  розглянути на сесіях обласних Рад та ухвалити відповідні рішення щодо заборони виробництва, зберігання та використання ГМО в Україні, а також звернутися до Президента України Порошенка П.О., до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією прискорити законодавче врегулювання зазначеного питання.

Нагадаємо, депутати Вінницької обласної Ради 6 скликання звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України Президента України Порошенка П.О. з пропозиціями заборонити виробництво, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні (рішення 41 сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання від 29 вересня 2015 року №940 ).

Ці звернення були обумовлені інформацією Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області, згідно з якою результати досліджень харчової продукції в 2010 - 2015 роках показали чималу кількість виявлених на Вінниччині продуктів рослинництва та тваринництва з вмістом ГМО. Зокрема, в досліджуваних зразках зерна кукурудзи вміст ГМО становив від 1,37 % до 7,45 % при нормі 0,9 %, а в зразку сої – 18,33 %, що в 20 разів перевищує норму. У всіх досліджуваних зразках ріпака виявлено ген EPSPs (генетично модифікований).

Слід зазначити, що з ініціативи Сергія Свитка у першій половині 2016 року планується проведення парламентських слухань щодо заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Більш детально з текстом звернення голови обласної Ради можна ознайомитись нижче.

 

Повернутись Створено: 25 листопада 2015 року, 13:33 Переглядів: 919

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація