Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко просив Надзвичайного та Повноважного Посла США Джеффрі Пайєтта допомогти озброїти Україну Роздрукувати

27 квітня в залі  засідань облдержадміністрації відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Валерія  Коровія, голови  обласної Ради Сергія Свитка, в.о.Вінницького міського голови Сергія  Моргунова  з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом.

Зустріч відбулася з  нагоди відкриття «Днів Америки», які триватимуть у місті  Вінниці 27-29 квітня.

Виступаючи перед керівниками міста і області, Джеффрі Пайєтт пояснив причину проведення фестивалю саме у Вінниці.

- Відповідь проста: зараз вся Україна дивиться на місто, яке успішно і динамічно розвивається. Вінниця демонструє всій країні, як повинна працювати влада на місцях, використовуючи електронне управління і надаючи прозорі і своєчасні послуги своїм громадянам. Цей досвід слід поширювати, і наше посольство готове допомогти в цьому, - пояснив пан Посол.

За словами Пайетта, його візит до Вінниці обумовлений ще й тим, що наш регіон - серед лідерів з розвитку промисловості і впровадження інформаційних технологій.

У Валерія Коровія Джеффрі Пайєтт поцікавився сектором інформаційних технологій та зростанням у промисловому виробництві й  про те, як вплинуло підписання угоди про асоціацію з ЄС.

- Передивляючись інформацію про Вінницю, мені було цікаво прочитати, що в галузі  IT  спостерігається певне зростання, - сказав Посол.

Відповідаючи на запитання, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій розповів про те, що у місті діє потужний політехнічний університет, який готує фахових спеціалістів з IT-технологій. Більше того, за словами керівника області, саме до Вінниці зі сходу країни переїхали компанії, які спеціалізуються на IT-технологіях.

Щодо розвитку промисловості, то голова ОДА Валерій Коровій  відзначив перспективи розвитку аграрного бізнесу. Він також назвав ряд потужних підприємств, які поставляють продукцію в країни ЄС й відкрили там навіть свої представництва.

Голова Вінницької ОДА, зокрема, поінформував Посла щодо успіхів бюджетної реформи й висловив сподівання, що протягом цього року в області відбудеться добровільне об’єднання 15 громад в рамках реформи з децентралізації.

З вітальним словом до Надзвичайного та Повноважного Посла США в Україні Джеффрі Пайєтта звернувся голова обласної Ради Сергій Свитко:

«Від імені Вінницької обласної Ради, органів місцевого самоврядування вітаємо Вас на Вінницькій землі. Для нас велика честь приймати Вас на Вінниччині. Перш за все, хочу подякувати Президенту Сполучених Штатів Америки, Уряду, народу США за підтримку нас, українців, в цей непростий для України час. Протягом двадцяти двох років незалежності в Україні існувала багатовекторна політика. Завдячуючи Революції Гідності, наш народ визначився - теперішній вектор є європейським, тому що ми генетично, ментально, культурно є частиною Європейської спільноти, частиною демократичного світу. Україна сьогодні є  в центрі геополітики. Хотів би наголосити на тому, що після розпаду Радянського Союзу Україна мала третій в світі за потужністю військовий  ядерний потенціал. Я вам подарую сьогодні книгу, яка  так і називається «Третя  за могутністю, перша   за наївністю». Оскільки колишні керівники нашої держави фактично знищили її обороноздатність, то сьогодні для нас дуже важливо мати  сучасну  зброю для того, щоб захистити свою країну і незалежність.

 Ми вдячні Сполученим Штатам Америки за здійснення певних економічних санкцій проти Росії на підтримку України. Але розуміємо, що перемога кується у військових боях на сході. Це перше.

 Друге. 26 квітня українці відзначили сумну дату -29 річницю Чорнобильської катастрофи. Із огляду  на те, що маємо атомні станції - широкомасштабна війна між Україною і Росією може привести до всесвітніх катастрофічних наслідків».

 - Тому мій основний меседж  полягає в тому, що я прошу підтримати наш народ і нелетальною, і летальною зброєю, а також  надати Україні статус союзника поза межами НАТО, - наголосив Сергій Свитко.

 Посол у своєму слові –відповіді запевнив голову обласної Ради, що цей меседж ним почутий.

Потім Надзвичайний та Повноважний Послом США в Україні Джеффрі Пайєтт  виступив із промовою перед студентами та викладачами вищих навчальних закладів міста у приміщенні ВОДТРК «ВІНТЕРА». Високоповажний гість говорив про позицію Сполучених Штатів Америки щодо нашої держави, про розвиток місцевого самоврядування, війну із Російською Федерацією, в якій США однозначно засуджують дії агресора і підтримують Україну, про реформи в України та чому Дні Америки проходять саме у Вінниці.

Після вступної промови Посол відповів на запитання вінничан. Вони стосувалися, насамперед, навчальних програм, стажування в США, обміну студентами та лікарями, у тому числі психологами, які в даний час працюють з бійцями АТО. Посол зацікавився такою співпрацею, адже досі подібних програм Посольство США не проводило. Тому обіцяв доручити профільному відділу відпрацювати це питання.

В цей же день Посол та керівники міста і області зустрілись   із студентами та керівниками  Донецького національного університету.

Нагадаємо, що протягом 27-29 квітня жителі області можуть ознайомитися з американською культурою. На фестивалі «Дні Америки», який сьогодні відкрив у Вінниці Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, буде представлено американське кіно, культуру, освіту, спорт і програми Посольства США. Серед найяскравіших заходів - концерт фолк-групи «Tumbling Bones», покази документальних фільмів, тренування під керівництвом тренера Центру олімпійського резерву з баскетболу Дмитра Базилевського, відкриття виставки історичної політичної карикатури та експозиції «Мистецтво і ремесла американських індіанців». Крім цього, в рамках Днів Америки у Вінниці заплановано низку майстер-класів з викладання та вивчення англійської мови, презентація з інклюзивної освіти та інформаційний ярмарок для неурядових організацій.

 

 

Повернутись Створено: 27 квітня 2015 року, 22:07 Переглядів: 840

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація