Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко розповів Міністру охорони здоров'я України Олександру Квіташвілі про проблеми галузі охорони здоров’я Вінниччини Роздрукувати

27 січня керівники Вінницької області і міста Вінниці провели робочу зустріч з Міністром охорони здоров'я України Олександром Квіташвілі. На зустрічі обговорено стан галузі охорони здоров’я та проаналізовано наслідки пілотного проекту медичної реформи у Вінницькій області, перспективи реформування медицини. Це перший візит Олександра Квіташвілі на Вінниччину.

Участь у зустрічі з урядовцем взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, виконувач обов’язків Вінницького міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, ректор Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова Василь Мороз, директор Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Тетяна Бабій.

Голова обласної Ради Сергій Свитко під час зустрічі поінформував Міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі про проблеми, які існують у галузі охорони здоров’я на Вінниччині:

- Галузь охорони здоров’я є однією із найвідповідальніших. А життя і здоров’я людини – це найвища цінність. У Вінницькій області реалізується пілотний проект медичної реформи. Частина громадян позитивно сприймають зміни в галузі охорони здоров’я, але є критика і є невдоволені громадяни реалізацією цього пілотного проекту медичної реформи на Вінниччині. Є проблема, на яку варто звернути особливу увагу – це збереження педіатрії. Елітарний пацієнт – дитина, не отримує належної уваги. Скорочується кількість педіатрів, і це нас дуже турбує. Проблемною є і система управління закладами охорони здоров’я. Оскільки, на районному рівні існує подвійне управління, це теж, я переконаний, не на користь галузі, - сказав Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також підкреслив звертаючись до Міністра: “Усіх громадян турбує сьогодні питання корупції і хабарництва в закладах охорони здоров’я. На мою думку, ця проблема потребує системної дії, зокрема, консолідованих зусиль правоохоронних органів, Міністерства охорони здоров’я України, Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, бо ця проблема є болючою для усього українського суспільства”.  

В свою чергу Олександр Квіташвілі підкреслив готовність до співпраці із обласною владою з метою покращення системи медицини у Вінницькій області. Зокрема, він зазначив, що варто зберегти усі позитивні здобутки від реформування галузі в області, підкреслив важливість впровадження системи страхової медицини, прозорого обігу коштів у закладах охорони здоров’я, тощо.

Після завершення зустрічі із керівництвом області і міста в програмі перебування Міністра охорони здоров'я України на Вінниччині передбачено: проведення зустрічі із медичною та науково –педагогічною спільнотою області у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова, ознайомлення із роботою лабораторії особливо-небезпечних інфекцій «Вінницького обласного лабораторного Центру Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Вінницькій області», діяльністю Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Міністерства оборони України, огляд роботи Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 міста Вінниці та обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.

Повернутись Створено: 27 січня 2015 року, 14:58 Переглядів: 1242

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація