30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко сприятиме реалізації громадських ініціатив письменників Вінниччини Роздрукувати

27 травня голова обласної Ради Сергій Свитко провів зустріч з поетами та письменниками, членами Вінницької обласної організації Спілки письменників України. На зустрічі обговорено перспективи співпраці між обласної Радою і обласною організацією Спілки письменників, реалізації громадських ініціатив митців, перспективи підтримки організації та залучення її членів до громадського і суспільно-політичного життя Вінниччини.

Зустріч відбулась у дружній атмосфері. Голова обласної організації Спілки письменників України Михайло Каменюк подякував Сергію Свитку за можливість зустрітися і побажав плідних успіхів у роботі. Зокрема, він представив присутніх письменників і розповів про завдання та проблеми, які хвилюють майстрів пера. Йшлося про діяльність і досягнення обласного осередку Спілки, про потребу вирішення фінансових питань щодо оренди офісного приміщення, розробку і ухвалення проекту обласної програми книговидавництва “Книга”, фінансову підтримку започаткованого на Вінниччині Міжрегіонального літературно-мистецького фестивалю “Русалка Дністрова”, організаційне забезпечення відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського – видатного українського класика, уродженця Вінниці.

Письменники та поети, члени Спілки запропонували очільнику обласної Ради свої послуги в питаннях активізації національно-патріотичного виховання, проведення просвітницької і виховної роботи серед мешканців області, покращення взаємодії інтелігенції із засобами масової інформації. Василь Кобець – голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини запропонував долучитися до справи спорудження пам’ятника видатному земляку, письменнику Михайлові Стельмаху у його рідному селі Дяківцях Літинського району, розглянути можливість вшанування Василя Земляка, лауреата Шевченківської премії, уродженця с. Конюшівка Липовецького району та інших видатних митців Вінниччини. Вадим Вітковський – редактор журналу “Вінницький край” вказав на необхідність створення фонду допомоги вінницьким письменникам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі, долучити до цього процесу меценатів, депутатський корпус обласної Ради. Прозвучала пропозиція відкрити книжкову крамницю “Вінницька книга” в приміщенні обласної Ради, в якій вінницькі письменники змогли б презентувати свої авторські книги, а мешканці мали б нагоду більше дізнатися про творчість митців і сучасну українську літературу.

Професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Анатолій Подолинний розповів про відзначення 200-річного ювілею на честь Тараса Шевченка і видання шести книг про Великого Кобзаря, зазначив про необхідність активних дій обласної влади в подоланні комуністичного, колоніального минулого краю. Зокрема, збереження національної пам’яті, перейменування вулиць сіл, селищ, міст області з імен комуністичних злочинців на імена видатних діячів і героїв України – борців за її волю. Виступили й інші письменники, які підняли різні питання: історичної справедливості, книговидавництва, сприяння молодим митцям у розвитку творчості, вшанування Героїв Небесної Сотні та Головного отамана Армії УНР Симона Петлюри, який двічі перебував у Вінниці.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що йому приємно спілкуватися в колі однодумців і запевнив присутніх, що сприятиме у реалізації ініціатив і пропозицій письменників, вжиє усіх можливих заходів по допомозі обласній організації Спілки письменників, звертатиметься до керівництва обласної державної адміністрації щодо організації належного вшанування 150-річного ювілею Михайла Коцюбинського та практичного втілення інших актуальних пропозицій.

- Ще Леся Українка говорила про силу слова. Ви ж володієте потужною зброєю – словом. Своїм голосним і правдивим словом ви звертаєтеся до людей. Ви - в авангарді боротьби за українську державу. В свій час, письменники були біля витоків утворення Народного Руху України, а значить, і біля витоків утворення української держави. Ті події, що відбулися в Україні протягом минулих місяців - це трагічна і водночас яскрава сторінка історії України. Незалежність, яку ми вибороли у 1991 році, була без крові, але на вівтарі цієї перемоги були мільйони загиблих українців в попередні роки боротьби за незалежність. Сьогодні ми знову вимушені утверджувати українську державу, яка на моє переконання, була, є і буде, - підкреслив Сергій Свитко.

Повернутись Створено: 28 травня 2014 року, 12:35 Переглядів: 1439

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація