Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко сприятиме реалізації громадських ініціатив письменників Вінниччини Роздрукувати

27 травня голова обласної Ради Сергій Свитко провів зустріч з поетами та письменниками, членами Вінницької обласної організації Спілки письменників України. На зустрічі обговорено перспективи співпраці між обласної Радою і обласною організацією Спілки письменників, реалізації громадських ініціатив митців, перспективи підтримки організації та залучення її членів до громадського і суспільно-політичного життя Вінниччини.

Зустріч відбулась у дружній атмосфері. Голова обласної організації Спілки письменників України Михайло Каменюк подякував Сергію Свитку за можливість зустрітися і побажав плідних успіхів у роботі. Зокрема, він представив присутніх письменників і розповів про завдання та проблеми, які хвилюють майстрів пера. Йшлося про діяльність і досягнення обласного осередку Спілки, про потребу вирішення фінансових питань щодо оренди офісного приміщення, розробку і ухвалення проекту обласної програми книговидавництва “Книга”, фінансову підтримку започаткованого на Вінниччині Міжрегіонального літературно-мистецького фестивалю “Русалка Дністрова”, організаційне забезпечення відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського – видатного українського класика, уродженця Вінниці.

Письменники та поети, члени Спілки запропонували очільнику обласної Ради свої послуги в питаннях активізації національно-патріотичного виховання, проведення просвітницької і виховної роботи серед мешканців області, покращення взаємодії інтелігенції із засобами масової інформації. Василь Кобець – голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини запропонував долучитися до справи спорудження пам’ятника видатному земляку, письменнику Михайлові Стельмаху у його рідному селі Дяківцях Літинського району, розглянути можливість вшанування Василя Земляка, лауреата Шевченківської премії, уродженця с. Конюшівка Липовецького району та інших видатних митців Вінниччини. Вадим Вітковський – редактор журналу “Вінницький край” вказав на необхідність створення фонду допомоги вінницьким письменникам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі, долучити до цього процесу меценатів, депутатський корпус обласної Ради. Прозвучала пропозиція відкрити книжкову крамницю “Вінницька книга” в приміщенні обласної Ради, в якій вінницькі письменники змогли б презентувати свої авторські книги, а мешканці мали б нагоду більше дізнатися про творчість митців і сучасну українську літературу.

Професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Анатолій Подолинний розповів про відзначення 200-річного ювілею на честь Тараса Шевченка і видання шести книг про Великого Кобзаря, зазначив про необхідність активних дій обласної влади в подоланні комуністичного, колоніального минулого краю. Зокрема, збереження національної пам’яті, перейменування вулиць сіл, селищ, міст області з імен комуністичних злочинців на імена видатних діячів і героїв України – борців за її волю. Виступили й інші письменники, які підняли різні питання: історичної справедливості, книговидавництва, сприяння молодим митцям у розвитку творчості, вшанування Героїв Небесної Сотні та Головного отамана Армії УНР Симона Петлюри, який двічі перебував у Вінниці.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що йому приємно спілкуватися в колі однодумців і запевнив присутніх, що сприятиме у реалізації ініціатив і пропозицій письменників, вжиє усіх можливих заходів по допомозі обласній організації Спілки письменників, звертатиметься до керівництва обласної державної адміністрації щодо організації належного вшанування 150-річного ювілею Михайла Коцюбинського та практичного втілення інших актуальних пропозицій.

- Ще Леся Українка говорила про силу слова. Ви ж володієте потужною зброєю – словом. Своїм голосним і правдивим словом ви звертаєтеся до людей. Ви - в авангарді боротьби за українську державу. В свій час, письменники були біля витоків утворення Народного Руху України, а значить, і біля витоків утворення української держави. Ті події, що відбулися в Україні протягом минулих місяців - це трагічна і водночас яскрава сторінка історії України. Незалежність, яку ми вибороли у 1991 році, була без крові, але на вівтарі цієї перемоги були мільйони загиблих українців в попередні роки боротьби за незалежність. Сьогодні ми знову вимушені утверджувати українську державу, яка на моє переконання, була, є і буде, - підкреслив Сергій Свитко.

Повернутись Створено: 28 травня 2014 року, 12:35 Переглядів: 1478

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація