Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Сергій Свитко: «У Сапіжанці люди живуть у тривозі за своє життя і життя рідних» Роздрукувати

25 вересня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко в рамках робочого візиту до Шаргородського району  відвідав село Сапіжанку. Причиною цього стали звернення жителів громади, керівників села, Шаргородської районної державної адміністрації.

Як уже повідомлялось, ще 30 березня  2014 року у селі Сапіжанка Шаргородського району під землю провалилися три будинки та п'ять господарських споруд внаслідок  надмірного видобування ракушняка під вулицею села. Всього у пошкоджених будинках проживало восьмеро людей. На сьогодні всі вони, завдячуючи коштам, які виділила обласна Рада, забезпечені житлом. Але проблема до кінця досі не вирішена. 48 сімей сьогодні живуть в будинках  в умовах небезпеки, тому що можуть  провалитися інші ділянки на цій вулиці.

Голова обласної Ради спільно з представниками районної та сільської влади оглянули місце події, поспілкувалися з жителями села. Після завершення візиту Сергій Свитко прокоментував подію.

- Проблема не виникла сьогодні. Більше 60 років ця шахта використовувалась для видобування вапняку, і, на жаль, порушувалась технологія видобутку цього матеріалу. Крім того, наскільки мені відомо - відбувалося ще і незаконне видобування матеріалу. Тобто, мешканці цього села видобували вапняк для особистого будівництва. Таким чином, у зв'язку з порушенням технології видобування ми маємо сьогодні проблеми, тому що в 2014 році обвалились земля і три будівлі попали у провалля. Були звернення до обласної Ради і тому і було виділено 250 тисяч гривень трьом сім'ям для того, щоб вони могли придбати житло. Але проблема існує: 48 сімей сьогодні теж живуть в будинках  в умовах небезпеки, тому що можуть  провалитися інші ділянки на цій вулиці. На жаль, ця проблема не вирішується. Ми сьогодні фактично потонули в бюрократичній переписці між різними структурами, відомствами, департаментами, які відповідають за це питання. Принаймі, зараз потрібні кошти, для того щоб здійснити обстеження і прийняти рішення, як діяти далі в цій ситуації. До нас звернулася районна державна адміністрація і керівництво села. Вони просять допомогти в спів фінансуванні  в сумі  180 тисяч гривень за рахунок обласного бюджету. Частину коштів готові виділити і районна, і сільська ради. Я уважно ознайомився з перепискою. Департамент фінансів облдержадміністрації рекомендує місцевій владі вирішити це питання самостійно, оскільки є перевиконання районного бюджету. Але, ще раз кажу, що, на жаль, сьогодні здійснюється лише переписка, а люди живуть в тривозі за своє життя і життя рідних,тому зазначену проблему необхідно вирішувати,- наголосив Сергій Свитко.

Довідка

Сапіжанське родовище пиляних вапняків почали експлуатувати ще у 1954 році. Тоді воно належало місцевому колгоспу. У 90-ті роки, коли колгоспів не стало, родовище перейшло до місцевого КСП. Останнім часом його експлуатувало ТОВ "Світанок". Видобуток здійснювали двома уступами під населеним пунктом і під полем. На полі теж багато місць з проваллями. Саме через це ділянку площею 36 гектарів вивели з сівозміни. Жителі Сапіжанки стверджують, що після того, як родовище офіційно закрили, камінь протягом останніх років добували "підпільно".

В цей же день очільник обласної Ради Сергій Свитко спільно з представниками місцевої влади ознайомився із діяльністю комунального закладу – Шаргородської центральної районної лікарні, зокрема, оглянув матеріальну-технічну базу та територію закладу. Головний лікар Шаргородської центральної районної лікарні Віталій  Чорний розповів про діяльність закладу та озвучив проблемні питання, які потребують першочергового вирішення.

Повернутись Створено: 28 вересня 2015 року, 10:55 Переглядів: 2127

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація