Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “В рамках впровадження децентралізації влади дуже важливо забезпечити справжнє народовладдя” Роздрукувати

17 березня відбулось засідання круглого столу “Формування спроможних громад – місцевий вимір”, на якому було обговорено впровадження Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад” на рівні Вінницької області та напрацювання пропозицій щодо формування спроможних територіальних громад. Організатором заходу виступила Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування.

Участь у роботі круглого столу взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування,  депутат обласної Ради Сергій Татусяк, виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Валерій Рубан, директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини”, депутат обласної Ради Андрій Кавунець, керівники органів місцевого самоврядування області – голови районних, міських, селищних, сільських рад, депутати обласної Ради, експерти з питань місцевого самоврядування, представники громадських організацій регіону.

Голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Сергій Татусяк зазначив перед учасниками круглого столу про мету зібрання – обговорення питання перспектив розвитку місцевого самоврядування і його базового рівня - територіальної громади, а також механізми впровадження Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”, що набрав чинності з 5 лютого 2015 року.

В ході засідання йшлося про практичні аспекти реалізації Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”, проаналізовано переваги та економічні стимули, що сприятимуть об’єднанню територіальних громад, зазначено  важливість використання європейського досвіду у цьому напрямі та залучення до процесу лідерів громадянського суспільства. Особливий наголос зроблено на співпраці з громадами, зокрема, налагодження комунікацій за принципом: влада-громада, адже без цього будь-яке об’єднання буде неефективним. Задекларовано принципи об’єднання територіальних громад, які на думку учасників засідання необхідні для подальшого успішного проведення реформ – це прозорість, наявність фінансових стимулів, підзвітність громаді.

Голова обласної Ради Сергій Свитко наголосив на тому, що реформи у галузі місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні мають сприяти побудові справжнього національного народовладдя, бути основою для реального впливу громади на процес ухвалення рішень.

- Сьогодні весь український народ в очікуванні змін, і змін на краще. Ми сподіваємося, що в рамках впровадження реформ відбудуться позитивні перетворення на користь громадян української держави. Дуже важливо, щоб у територіальних громадах відбувалося публічне обговорення змін, що плануються у напрямі децентралізації влади. Переконаний, що нав’язування реформ зверху неприпустиме. Громада на місцях має формувати пропозиції для того, щоб вони були почуті і враховані в процесі реформування. В рамках впровадження децентралізації влади дуже важливо забезпечити справжнє народовладдя. Це, у свою чергу, надало б можливість формувати відповідальну перед територіальною громадою владу, прозору у своїй діяльності і підзвітну громадянам. Очевидно, що має бути продуманий механізм відкликання від влади тих чиновників та депутатів, які належним чином не виконують своїх обов’язків, - підкреслив Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради попросив скерувати підсумкові документи круглого столу для розгляду на засіданні Координаційної Ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке заплановано на 24 березня цього року.

За підсумками круглого столу буде підготовлено звернення та інші документи до керівництва держави, які міститимуть пропозиції керівників органів місцевого самоврядування Вінниччини, що мають на меті забезпечити ефективну реалізацію Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”. 

Повернутись Створено: 17 березня 2015 року, 18:27 Переглядів: 977

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація