Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: “Вважаю пріоритетним напрямком в медичній галузі профілактику захворювань ” Роздрукувати

Про це 4 червня на прес-конференції: “Сто днів діяльності голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка: основні напрями та перші результати”, заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради виступив з інформацією про звітний період діяльності перед представниками всеукраїнських, обласних та міських засобів масової інформації, відповів на актуальні питання, які цікавили журналістів. Зокрема, Сергій Свитко розповів про першочергові заходи, які були вжиті з метою стабілізації суспільно-політичної ситуації в області.

Окрім цього, Сергій Свитко наголосив на тому, що обласна Рада створила умови для залучення громадськості до процесу обговорення та прийняття обласною Радою рішень:

- Хотів би наголосити, що сесії обласної Ради відбуваються прозоро і відкрито. Усі акредитовані журналісти можуть брати участь у засіданні сесій і постійних комісій обласної Ради. В роботі сесії беруть участь також представники громадських організацій. Ухвалено рішення про пряму трансляцію засідань сесії. Сподіваюсь, що протягом кількох тижнів будуть виконані технічні роботи і наступна сесія обласної Ради буде транслюватися в режимі он-лайн.

На прес-конференції було обґрунтовано ініціативу Сергія Свитка щодо обговорення призначень керівників медичних закладів області за участю громадськості та ЗМІ, що було вперше започатковано на Вінниччині. Нагадаємо, що позицію керівництва обласної Ради публічно підтримав Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій.

- Важливим заходом, на мою думку, було проведення процедури відбору і призначення керівників комунальних закладів охорони здоров’я. У керівників комунальних закладів закінчився термін контракту, і таким чином була запропонована процедура обговорення кандидатур на заміщення вакантних посад 36 закладів охорони здоров’я. Як раніше призначалися керівники комунальних закладів? Кадрові питання обговорювалися і ухвалювалися у високих кабінетах, а колективи просто ставилися перед фактом про призначення нового керівника. Ми запропонували прозору процедуру висування кандидатур на заміщення вакантних посад. Кожен лікар, який відчував в собі силу керувати тим чи іншим закладом, міг висувати свою кандидатуру. В трудових колективах обговорювалися кандидатури на заміщення вакантних посад. На жаль, в деяких колективах відбувався тиск колишніх керівників на своїх підлеглих. Це прикрі факти, що свідчать про те, що наше суспільство ще не готове до таких публічних дій, обговорення і призначення на посади тих чи інших керівників. Наступний етап – це обговорення кандидатур в середовищі громадських організацій. Більше 70-ти громадських організацій брали участь в обговоренні цих питань.

- Така процедура обговорення в середовищі громадськості була дуже важливою. Протягом двох днів йшло непросте обговорення кандидатур. За результатами обговорень призначено 24 керівника комунальних закладів. По-перше, це ті особи, що були підтримані трудовими колективами. По-друге, не було заперечень громадськості. По-третє, ці кандидатури були підтримані чотирма комісіями обласної Ради. Я хотів би зазначити, що такий формат роботи щодо призначення керівників комунальних закладів ми застосовуватимемо в інших галузях, - зазначив Сергій Свитко.

Голова обласної Ради підняв питання діяльності так званих благодійних фондів в медичних закладах і назвав пріоритети в галузі охорони здоров’я :

- Під час обговорень дуже гостро ставилося питання функціонування медичних фондів. Я переконаний у тому, що в цьому питанні потрібно навести лад. Оскільки необхідно, щоб кошти, які сплачують пацієнти, проходили через касові апарати або банки. Неприпустимою є така практика, яка сьогодні існує. Тому зрозуміло, що частина коштів осідає у кишенях тих чи інших представників сфери охорони здоров’я. Хотів також зазначити, що я вважаю пріоритетним напрямком в медичній галузі - профілактику захворювань. Перше питання, яке потребує серйозного аналізу і підтримки обласної Ради, це – питання, що стосуються ранньої діагностики захворювань. Я прикладу усіх зусиль, щоб у цій справі ми мали успіхи, - підкреслив Сергій Свитко.

Крім того, Сергій Свитко розповів про реагування на звернення і скарги громадян. Загалом з початку року до обласної Ради надійшло  близько 500 звернень, що на 60% більше, ніж за відповідний період 2013 року. Було зазначено про бачення голови обласної Ради щодо протидії корупції в області, налагодження зв’язків з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування, сесійну роботу обласної Ради.

Протягом 100 днів діяльності відбулися одна чергова та дві позачергових сесії обласної  Ради, під час яких  було обговорено та прийнято 30 рішень обласної Ради. Також у звітному періоді відбулося 61 засідання постійних комісій обласної Ради, на яких розглянуто 344 питання. 

Повернутись Створено: 4 червня 2014 року, 20:39 Переглядів: 1005

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація