Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Свитко взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника на місці поховання Героя України підполковника Костянтина Могилка Роздрукувати

6 червня, у день першої річниці трагічної загибелі п’яти членів екіпажу літака Ан-30 15 бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, на кладовищі села Пирогово, міста Вінниця відбулося відкриття пам’ятника на місці поховання Героя України, підполковника Костянтина Могилка.

У церемонії відкриття взяли участь: голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко,  заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк , заступник Вінницького міського голови Андрій Рева, депутати обласної та міської рад, керівний та особовий склад Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, представники військової частини А2215, військовослужбовці Вінницького гарнізону, представники громадських організацій, релігійних конфесій, рідні та близькі загиблого Героя.

Пам’ятний знак виготовлений  за сприяння особового складу частини, в якій служив Костянтин Могилко.

З нагоди відкриття пам’ятника до учасників заходу  звернувся голова обласної Ради Сергій Свитко.

- Шановні рідні та близькі Костянтина Могилка, шановні солдати і офіцери, шановне товариство!

Найвища цінність - це людське життя. Але в нашій країні є люди - це військовослужбовці, це українські патріоти, у яких є вища цінність - українська держава, її незалежність, територіальна цілісність. Ці люди готові віддати і віддають своє життя за Україну.

Життя Костянтина Могилка обірвалась у небі, і це був останній його політ - політ у вічність, політ у безсмертя.  Ми знаємо, що, насправді, герої не вмирають.

Костянтин Могилко залишиться навічно в пам'яті всіх нас. Ми низько вклоняємось йому за подвиг, який золотими літерами  вписаний в історію української держави, в історію українського війська, і багато поколінь буде наслідувати приклад українського, подільського героя - як треба любити український народ, і як необхідно помирати за українську державу.

Я, шановне товариство, впевнений в тому, що наше завдання сьогодні - побудувати Україну, за яку віддали життя найкращі сини і дочки нашого народу. Побудувати правову, соціальну, демократичну, європейську державу - Україну. Слава Україні!,-  акцентував Сергій Свитко.

Під час відкриття пам’ятника у небі над могилою Костянтина Могилка пролетів військово-транспортний літак Ан-30 з ескадрильї «Блакитна стежа» за штурвалом якого був учень Костянтина Могилка.

Після урочистостей відбулось освячення пам’ятного знаку, покладання квітів  та проведена панахида за загиблими.

 

 

Довідково:

Рік тому, 6 червня 2014 року, о 17 годині 12 хвилин в районі міста Слов’янськ терористами було збито військовий літак Ан-30Б 15 бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України.

Незважаючи на смертельну небезпеку, втрачаючи дорогоцінні секунди, протягом яких було можливо врятуватися, екіпаж відвів від міста ушкоджений літак, щоб не допустити жертв серед мирного населення Слов’янська. Внаслідок теракту героїчно загинули п’ять з восьми членів екіпажу, у тому числі – командир транспортної авіаційної ескадрильї “Блакитна стежа”.

Указом Президента України № 545 від 20 червня 2014 року командиру транспортної авіаційної ескадрильї “Блакитна стежа” 15 бригади транспортної авіації підполковнику Могилку Костянтину Вікторовичу за виняткову мужність і героїзм, незламність духу у боротьбі за незалежну Українську державу, вірність військовій присязі  присвоєно звання Герой України (посмертно).

Повернутись Створено: 8 червня 2015 року, 11:45 Переглядів: 1002

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація