Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко взяв участь у дієцезіяльній Хресній ході і закликав кожного поспішати робити добро Роздрукувати

25 вересня у місті Шаргороді відбулась кількатисячна традиційна Хресна хода на чолі з Єпископом  Кам’янець-Подільської дієцезії Леоном Дубравським.  Щороку цей захід єднає сповідників Римо-католицької церкви в Україні та усіх небайдужих християн не тільки  з усієї області, а і з різних куточків України.  Найбільше віруючих прибуло з Вінниччини, щоб спільно з прихожанами Шаргородської парафії св. Флоріяна та Пастирем Камянець-Подільської дієцезії отцем Леонідом Дубравським роздумувати над стояннями хресної дороги Ісуса Христа.
 

Перед початком ходи відбулась Служба Божа в костелі Святого Флоріана. Участь в духовних заходах взяли голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, депутати місцевих рад, брати та сестри різних орденів, сотні паломників з різних куточків України, прихожани Шаргородської парафії, жителі міста.

Після завершення Служби Божої розпочалась Хресна хода, яка символізує шлях Ісуса Христа на Голгофу. Дорога, якою прямують віряни та паломники, тягнеться близько 3-ох кілометрів. На різних відрізках дороги розміщені каплички і хрести, біля яких зупиняються учасники ходи з молитвою на устах. Очолив Хресну ходу Єпископ  Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський.

На цій вересневій Хресній Дорозі учасники молебня дякували за  богопосвячених(черниць і ченців) і просили про нові покликання.

До участі в Хресній Дорозі запрошені  богопосвячені брати та сестри різних орденів, і кожна чернеча родина мала «своє» стояння, а відповідно, готувала свої роздуми.

Прямуючи дорогою Ісуса Христа, усі присутні слухали розповіді римо-католицького духовенства про подвиги за віру християнську, про жорстокі переслідування і катування, вчинені сповідникам Римо-католицької церкви в часи радянської тоталітарної держави. У духовній молитві та єднанні, прочани здійснили цей шлях, помолившись за душі богопосвячених. За душі тих, хто боровся за віру християнську у вкрай жорстких умовах релігійних, політичних і національних переслідувань.

Після завершення ходи до її учасників звернувся голова обласної Ради Cергій Свитко.

  • Ми з вами пройшли останньою дорогою, хресною дорогою Ісуса Христа. Думаю про те, що кожна людина, як наш Спаситель, несе свій хрест до кінця свого земного життя. У кожної людини є дві сакральні  дати - дата народження і дата смерті. У проміжку цих двох дат - людське життя. І після смерті, після земного життя нас будуть оцінювати за те, що ми зробили доброго на цій землі, і що – злого. Ми не знаємо дня своєї смерті - у кожного свій час, і треба поспішати любити та робити добро. Треба поспішати любити свою сім'ю, свою родину, свій народ і свою країну. Необхідно робити добро своїм рідним, знайомим і незнайомим людям, бо ніхто не знає, коли  завершується його земне життя, Але для того, щоб робити добро, треба вірити - вірити в Господа Бога, в свою країну, в свій народ. Зразком служіння Господу Богу є ченці і черниці, богопосвячені особи, які є прикладом для всіх нас. Шановне товариство! Ми живемо з вами в непростий час, дуже складний час, дуже відповідальний час. Від кожного з нас залежить майбутнє - майбутнє своєї країни, своєї держави, своїх дітей і онуків. Тому необхідно поспішати робити добро. Я звертаюсь до всіх вас, шановні земляки. Нехай Господь Бог дарує вам здоров'я, дарує довге життя, віру, надію, любов,- підкреслив Сергій Свитко.

Нагадаємо, будівництво "Хресної дороги" довжиною у три кілометри з каплицями та фігурами в натуральну величину розпочалося 2009 року з благословення Папи Римського Бенедикта XVI. Чотирнадцять каплиць відповідають стоянням "Хресної дороги". Хресна Дорога у Шаргороді будується на взірець єрусалимської Via Dolorosa. Хто пройшов єрусалимською Хресною Дорогою, кажуть, що у Шаргороді навіть місцевість своїми ландшафтами подібна до Єрусалима: такі самі схили та пагорби.

Будівництво кожної з 14 капличок-стоянь взяли на себе місцеві католицькі та православні родини. Наразі усі каплички знаходяться на різних етапах будівництва. Але паломництва до ще недобудованої Хресної Дороги вже тривають: чотири рази на рік тут відбувається дієцезіальна Хресна Дорога, а ще частіше парафіяльні.

Повернутись Створено: 28 вересня 2015 року, 15:33 Переглядів: 954

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація