Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко взяв участь у ІІІ Міжнародній конференції “Хімічна і радіаційна безпека: проблеми і рішення” Роздрукувати

21 травня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко  взяв участь у III Міжнародній конференції “Хімічна і радіаційна безпека: проблеми і рішення”, що проходила в рамках Програми НАТО: “Наука заради миру”.

У конференції взяли участь представники Національної академії наук України, Наукової ради НАН України з питань аналітичної хімії, Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України, Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, Хроматографічного товариства України, Українського ядерного товариства, Центру розвитку експериментальних методів дослідження якості “Хроматос”, Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.

     В рамках заходу обговорювалися питання хімічної безпеки, що стосуються джерел та об’єктів хімічної безпеки, методів визначення шкідливих речовин, хімічних та медико-біологічних аспектів проблем хімічної безпеки, технологічних рішень проблем хімічної безпеки, утилізації відходів та очищення довкілля, хімічного тероризму. Також були розглянуті питання радіаційної безпеки, що пов’язані з радіаційним моніторингом довкілля, технологічними рішеннями проблем радіаційної безпеки, поводженням з радіоактивними відходами, ядерним та радіаційним тероризмом.

     Крім того, під час конференції була проведена наукова зустріч у рамках програми НАТО “Наука заради миру” з проекту “Моделювання та прогнозування для попередження можливих катастрофічних наслідків забруднення токсичними речовинами басейну річки Тиса”.

У своєму виступі на конференції очільник обласної Ради Сергій Свитко порушив гостру для Вінниччини проблему утилізації шкідливих і небезпечних для здоров’я людей пестицидів: «Протягом 2003 -2014  років з території області за рахунок коштів державного та обласного фондів охорони природного навколишнього середовища, а також коштів місцевих бюджетів вивезено для утилізації 2300 тонн непридатних та заборонених пестицидів, в тому числі,  1047 тонн - iз Джуринського отрутомогильника. На сьогоднішній день на території Джуринського отрутомогильника знаходяться, за приблизними розрахунками, не менше 2100 тонн непридатних та заборонених хімічних засобів захисту рослин.

Окрім цього, на території Вінниччини сьогодні є більше 600 тонн пестицидів, які не мають господарів. В окремих районах нашої  області кількість таких пестицидів перевищує 160 тонн».

- Обласна влада зверталася до Кабінету Міністрів України про виділення коштів для вирішення цієї проблеми, але, на жаль, враховуючи складну ситуацію в державі, питання не вирішується,- зазначив голова обласної Ради.

 Сергій Свитко у своєму виступі, зокрема, зазначив про необхідність залучення на ці цілі позабюджетних коштів, адже існують міжнародні програми, які дозволяють за рахунок грантів країн Євросоюзу та НАТО здійснити утилізацію шкідливих і небезпечних для здоров'я людей пестицидів.

 Учасники конференції пропозицію Сергія Свитка щодо необхідності фінансування заходів із утилізації пестицидів підтримали. Вона буде врахована в підсумковому документі міжнародного форуму. 

Повернутись Створено: 22 травня 2015 року, 17:25 Переглядів: 883

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація