Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко взяв участь в пам’ятній академії, присвяченій 1000-літтю від успіння святого князя Володимира Великого Роздрукувати

24 липня у концертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбулась  пам’ятна академія «Володимир Великий - творець європейської середньовічної держави Руси - України», присвячена 1000-літтю від успіння святого князя Володимира Великого.

Ця подія підсумувала низку заходів, які проводилися в області з нагоди відзначення цієї світлої дати.

В урочистостях взяли участь голова обласної ради Сергій Свитко, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина  Якубович, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, духовенство різних релігійних конфесій,  жителі міста та області, представники ЗМІ.

З вітальним словом до учасників пам’ятної академії звернулися  голова обласної ради Сергій Свитко, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина  Якубович, митрополит Симеон (УПЦ), митрополит Роман(УАПЦ), єпископ Михаїл (УПЦ КП), єпископ Леон (РКЦ), протопресвітер Миколай (УГКЦ).

Звертаючись до учасників урочистого дійства, голова обласної ради Сергій Свитко сказав: «Вельмишановні владики, всечесні отці, шановне товариство! Від себе особисто, від імені депутатів обласної Ради вітаю вас з пам'ятною академією, урочистими заходами на честь Великого князя Володимира, князя- воїна, князя – державника, князя-хрестителя Київської Русі України. Я думаю, що серед тисячоліть історії князь Володимир- одна із небагатьох найяскравіших постатей. Поруч з ним, напевно, - Тарас Шевченко, який є апостолом правди і свободи. Ми завжди будемо пам'ятати цю видатну людину, але пройде ще не одне століття, ще не одне тисячоліття, я переконаний, але український народ буде шанувати пам'ять цієї визначної постаті. Хотів би зазначити, що не випадково саме 24 липня ми згадуємо князя Володимира. Саме 24 липня далекого 969  року пішла з життя його бабуся - княгиня Ольга, яка першою серед київських керівників прийняла християнство і до християнства навернула свого онука. Те, що зробив князь Володимир, охрестивши Русь, - це особлива історична подія, яка радикально змінила історію українського народу, і українці стали серед дружніх народів Європи християнинами. Мені видається дуже знаковим, що пройшло тисячу років з часу прийняття християнства на Київській Русі, відбулося відродження української держави, новітньої держави. Ми найближчим часом відзначатимемо 24 річницю відновлення української держави. Непростий час переживаємо сьогодні, але, я переконаний, що весь український народ за підтримки Господа Бога обов’язково отримає перемогу у цій війні. Всім бажаю миру, здоров'я, добра, благополуччя, віри, надії і любові».

 З нагоди урочистої дати керівники області вручили кращим членам Ради Церков подяки обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Урочистості завершились виступами колективів різних релігійних конфесій області.  

ї

 

Повернутись Створено: 24 липня 2015 року, 22:24 Переглядів: 877

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація