Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Сергій Свитко: “Я не піду у відставку тільки через те, що цього хочуть представники колишньої Партії регіонів” Роздрукувати

Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 1 грудня на прес-конференції, в ході якої представникам засобів масової інформації Вінницької області було повідомлено про передумови і причини ініціативи частини депутатського корпусу обласної Ради щодо скликання позачергової сесії з метою відставки голови обласної Ради.

Прес-конференція очільника обласної Ради була проведена 1 грудня не випадково, адже саме 1 грудня 1991 року український народ остаточно підтвердив на Всеукраїнському референдумі Акт проголошення незалежності України. Також 1 грудня 2013 року на Майдані у Києві та Вінниці почався справжній народний спротив злочинному режиму Януковича, який переріс у Революцію Гідності, в результаті якої цей режим було усунуто. Варто зазначити, що Сергій Свитко був на той час одним із лідерів Вінницького Майдану і публічно в обласній Раді озвучував вимоги протестувальників.

Очільник вищого органу самоврядування області почав із того, що розповів про передумови саботажу діяльності обласної Ради окремими депутатами:

- За результатами виборів 2010 року була сформована більшість: із 132 депутатів обласної Ради – 67 були членами фракції Партії регіонів. Разом із ними синхронно голосували інші депутати – це на той час частина депутатів від “Фронту змін” (нині “Совість України”) і “Єдності”. Крім того, частина депутатів – це тушки, які вийшли із “Батьківщини”, на чолі із депутатом Миколою Андрусишином, вони також підтримували цю більшість. Депутати на чолі із М. Андрусишином голосували так, як це було потрібно тодішній провладній команді від Партії регіонів.  

Під тиском Майдану у лютому 2014 року було обрано нове керівництво обласної Ради - утворилась ситуативна більшість.

Проте 15 липня цього року де-факто утворилася нова більшість, яку я називаю провладною, бо вона утворилась навколо нинішнього керівництва облдержадміністрації. Коли я проаналізував склад цієї більшості, то стало зрозуміло, що це колишні члени Партії регіонів, представники фракції “Єдність” (керівник - Віктор Вікалюк) і групи “Совість України” (керівник - Валерій Коровій), а також позафракційні - це в основному тушки з “Батьківщини” які на той час підтримували режим Януковича. Вони обрали тактику дій, яка полягає в саботажі діяльності обласної Ради: ігнорувалися засідання постійних комісій, саботувалися засідання президій і сесій обласної Ради. Три із засідань сесій обласної Ради, зокрема, чергової - 15 липня, позачергових - 14 листопада і 27 листопада, були зірвані цією провладною більшістю, - сказав Сергій Свитко.

Нагадаємо, що 15 липня 2014 року окремі депутати зірвали важливу сесію, на якій мали розглянути питання виділення коштів на підтримку бійців у зоні АТО, здійснення заходів з енергозбереження, функціонування комунальних закладів соціального спрямування Вінницької області.

Голова обласної Ради Сергій Свитко назвав конкретні причини, які на його думку, змусили окремих депутатів обласної Ради і виконавчу гілку влади області ініціювати відставку голови обласної Ради, а також оголосив список підписантів:

- На моє переконання, причиною номер один є наміри керівництва держави провести децентралізацію влади в Україні. Якщо вона буде проведена в найближчий час, то влада перейде від виконавчої гілки влади до органів місцевого самоврядування. Тоді голова обласної Ради зосередить усю повноту владу в області у своїх руках. У такому випадку Сергій Свитко є дуже незручним для представників місцевих кланів, тому що Сергій Свитко не бере хабарі, з ним не можна домовитися про “відкати” і корупційні схеми. Дуже важливо комусь усунути Сергія Свитка із посади голови обласної Ради і, враховуючи майбутні вибори до органів місцевої влади, щоб я був просто у статусі депутата обласної Ради. Друга причина, це необхідність ухвалення бюджету на 2015 рік. Я можу не дати комусь реалізувати корупційні схеми під час підготовки проекту бюджету, - зазначив Сергій Михайлович.

Серед інших причин ініціювання відставки голови обласної Ради, Сергій Свитко назвав небажання виконавчої влади публічно звітувати перед громадою області. Саме очільник обласної Ради запропонував заслухати звіт виконавчої влади з використання коштів обласного бюджету, які були виділені на підтримку воїнів 9-го батальйону у зоні АТО, енергозбереження та фінансування комунальних закладів області. Не менш гострим питанням, яке стало каменем спотикання в обласній Раді, були кадрові зміни керівників комунальних закладів охорони здоров’я (зокрема, обласна дитяча клінічна лікарня і МСЕК), звільнення яких вимагала громада області;  звернення голови обласної Ради до прокуратури щодо перевірки земельних махінацій, коли без дозволу власника (обласної Ради) було відчужено приблизно 18 гектарів земель комунальної власності; перевірка використання коштів обласного бюджету Регіональним фондом підтримки підприємництва (на той час голова Наглядової ради фонду - Віктор Вікалюк), який спонсорував із бюджету 74 підприємства-банкрути, перевірка законності зміни форми власності Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи без згоди і рішення власника – обласної Ради, тощо.

На запитання журналістів, чи піде голова обласної Ради у відставку добровільно, Сергій Свитко відповів: “Я не піду у відставку тільки через те, що цього хочуть представники колишньої Партії регіонів, зокрема, Антонець, Аксельрод чи представник “Єдності” Вікалюк. Якби до мене звернулися мої побратими і сказали, що я не справився із своїми обов’язками, я би написав заяву і добровільно пішов би з посади. Але оскільки моєї відставки вимагають представники Партії регіонів – 38 осіб, “Єдності” – 12 осіб, “Совісті України” – 8 осіб та інші, то я не писатиму заяви. Депутати мають прийти на сесію і публічно висловити свої претензії і проголосувати. Якщо буде воля цього депутатського корпусу, тоді буде обраний новий голова обласної Ради. Сьогодні йде жорстка боротьба за втілення ідеалів Майдану. Я був і залишаюся прихильником цих ідей. В боротьбі за українську Україну беру участь вже близько 25 років, жодного разу своїм принципам не зраджував, і не зраджу, - підкреслив Сергій Свитко .

Голова обласної Ради повідомив, що засідання позачергової сесії обласної Ради на вимогу 68-ми депутатів буде скликане після розгляду цього питання на засіданні постійної комісії обласної Ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, як це передбачено регламентом обласної Ради і чинним законодавством.

Повернутись Створено: 1 грудня 2014 року, 21:41 Переглядів: 1521

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація