Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: «Я переконаний в тому, що український народ має політичну волю до змін в нашій державі» Роздрукувати

20 лютого біля приміщення обласної Ради відбулася зустріч голови обласної Ради Сергія Свитка з представниками громадськості області.

У своєму виступі очільник обласної Ради висловив свої думки з окремих проблем сьогодення:

- Хочу сказати, що, на жаль, ця річниця кривавих подій на Майдані Незалежності у Києві відзначається в такий трагічний час, коли Україна знаходиться в стані війни з Росією.

Тому сьогодні перед нами усіма стоїть завдання зробити все для того, щоб ми перемогли зовнішнього ворога. І  лозунг, який був у двадцятому столітті: «Все для фронту, все для перемоги» і сьогодні залишається актуальним. Кожний  з нас має запитати себе, що я зробив для того, щоб Україна перемогла у цій кровопролитній, непростій війні. Це зовнішній фронт.

 Є ще внутрішній фронт. Це боротьба з корупцією, яка поки що є декларативною. Ми не бачимо сьогодні ефективних дій влади, правоохоронних органів в боротьбі з корупцією. Це теж важливий дестабілізуючий, на жаль, фактор, тому що ефективної боротьби немає, а  суспільство незадоволене бездіяльністю правоохоронних  органів.

Більше того, на жаль,  мають місце політичні переслідування, зокрема, Юрія Павленка, який сьогодні став політичним в'язнем. Хочу нагадати, що Павленко був одним із комендантів, коли 25 січня було захоплено приміщення облдержадміністрації та обласної Ради. Він жертовно боровся за те, щоб відбулися зміни в державі, і в тому, що сьогодні при владі знаходяться  новий Президент України  та  сформована нова Верховна Рада України, є також і його заслуга, адже Юрій Павленко боровся  з режимом Януковича. Тому, на сьогодні, дуже дивно виглядає те, що Павленка арештували.  Наскільки мені відомо, немає сьогодні достатньо підстав для того, щоб утримувати його під вартою. Адвокати мене інформували, що немає ніяких доказів того, що він вчинив злочини, які йому інкримінують.

Я підготував лист на ім'я Міністра внутрішніх справ Арсенія Авакова з вимогою створити слідчу групу Міністерства Внутрішніх Справ для того, щоб вона провела об'єктивне розслідування тих подій, що мали місце              6 грудня минулого року біля приміщення обласної Ради.

Хотів би сказати, що ще одним дестабілізуючим фактором у державі є відсутність реформ. Поки що ми чуємо лише декларації, що виконавча влада має намір здійснювати реформи, що Верховна Рада України також готова до ухвалення відповідних законів, але вже проходить рік з того часу, як сформована нова влада, а реформ ми, на жаль, не бачимо.

Я переконаний в тому, що український народ має політичну волю до змін в нашій державі, і якщо хтось з виконавчої влади пручається -  народ їх змусить виконувати волю Майдану. Ідеї Майдану, на жаль, сьогодні не реалізовані.

Якщо говорити про дії обласної Ради, її керівництва, то хотів би коротко поінформувати  про деякі аспекти своєї роботи. Спрямував  до прокуратури області, Генеральної Прокуратури України низку звернень про розкрадання обласного бюджету та  земельних ділянок, а це більше вісімнадцяти гектарів землі в  місті Вінниці, які були передані без дозволу  власника – обласної Ради. Але до цього часу належного реагування немає.

 Окрім того, як ви знаєте, ми здійснили низку кроків для того, щоб змінити керівників комунальних закладів, в  першу чергу охорони здоров'я. Саме майданівці та громадськість мали претензії до окремих керівників,  що вони належним чином не виконують своїх обов'язків, бо існує корупція в закладах охорони здоров'я. Нам вдалося звільнити деяких одіозних керівників закладів, але сьогодні є серйозний спротив, судові процеси відбуваються і, на жаль, деякі суди ухвалюють рішення на користь цих колишніх керівників закладів.

Відповідні матеріали про корупційні діяння цих посадовців я знову ж таки передав в правоохоронні  органи. На окремих колишніх керівників комунальних закладів охорони здоров'я відкриті кримінальні провадження, але дуже повільно йде розгляд цих справ.  Тому я планую найближчим часом зустрітися з новим Генеральним прокурором України та  вкотре вручити документи про ті  кримінальні  злочини, які скоєні на Вінниччині.

Окрім того, я сьогодні планую підписати  звернення до депутатів Верховної Ради України, керівників фракцій у Верховній Раді, до голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, а також до народних депутатів від Вінниччини про необхідність створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради Україні, яка має розглянути питання стосовно подій 6 грудня біля обласної Ради, - зауважив  голова обласної Ради Сергій Свитко ,  звертаючись до представників громадськості.

На завершення свого виступу очільник обласної Ради побажав усім здоров'я і упевненості в тому, що український народ обов'язково переможе в цій кровопролитній боротьбі, тому що ніхто не може поставити на коліна народ, який прагне волі.

Повернутись Створено: 20 лютого 2015 року, 21:19 Переглядів: 1032

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація