Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Свитко закликав керівництво Ізраїлю визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу Роздрукувати

19 березня відбулась офіційна зустріч керівництва Вінницької області з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські, на якій було обговорено питання різносторонньої співпраці між Україною та Ізраїлем, реалізацію спільних проектів в області.

Участь у зустрічі взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні Іцхак Каган, посадовці ОДА та обласної Ради. Під час зустрічі між представниками сторін йшлося про поглиблення співробітництва між країнами у галузі сільського господарства, сфери охорони здоров’я, науки, інноваційних технологій, обміну досвідом у різних галузях. Керівників області цікавило насамперед питання використання досвіду Держави Ізраїль у напрямі розбудови системи ефективної оборони держави, реформування медичної галузі, новітніх технологій, тощо.

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські відзначив економічний потенціал України, окреслив можливі шляхи співробітництва з областю, зокрема, у галузі сільського господарства, сфери охорони здоров’я, навчання для українських спеціалістів, медичної допомоги і психологічної реабілітації для українських військовослужбовців. Пан Посол наголосив, що Державу Ізраїль цікавить насамперед розвиток відносин з Україною у галузі сільського господарства, яка, на його думку є найбільш перспективною. Він також підкреслив важливе значення Вінниччини для паломництва громадян Ізраїлю до святих для єврейського народу місць, які є на Поділлі. Еліав Бєлоцерковські зазначив: “Бачимо себе як партнера української держави і будемо допомагати вам в міру наших можливостей у цей складний для вашого народу час”.

Голова обласної Ради Сергій Свитко у свою чергу подякував представникам Держави Ізраїль за надання медичної допомоги учасникам Революції гідності та бійцям української армії, висловив сподівання, що стосунки між двома країнами будуть лише поглиблюватись у різних напрямах співробітництва, а також закликав Уряд Держави Ізраїль визнати Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу.

- Найбільша цінність у світі - це людське життя. Двадцяте століття було трагічним для єврейського, і українського народів. Можливо, чи не найбільше наші народи постраждали у Другій світовій війні. До цих пір не загоюються рани, завдані цією жахливою війною. На території Вінниччини трагічно загинули тисячі євреїв, існують масові єврейські поховання, пам’ятники, меморіальні знаки. Сьогодні влада краю робить усе можливе для належного вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту. Разом із тим, хотів звернути вашу увагу, що величезною національною трагедію усього українського народу у 20 столітті є штучно організований Голодомор 1932-1933 років в Україні, в результаті якого за даними вчених, загинуло від 4,5 млн. до 10 млн. наших співвітчизників. Користуючись нагодою, звертаюся до Вас, щоб донести до керівництва Держави Ізраїль нашу пропозицію – визнати на державному рівні Голодомор 1932-1933 років злочином геноциду проти українського народу. Для нас це дуже важливо, оскільки цей злочин, на мою думку, немає аналогів у світі, а саме, щоб таким методом було знищено величезну кількість людей, - сказав Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради Сергій Свитко відзначив, що саме єврейський народ має розуміти нас – українців, як ніхто інший, адже  Ізраїль також перебуває у стані війни, як і Україна: “Держава Ізраїль, наскільки відомо, виявила бажання бути посередником у конфлікті України з Російською Федерацією у цей непростий для нас час. Важливо найближчим часом врегулювати цей конфлікт не тільки на користь України, але й на користь народів усього світу. Сподіваюсь, що співробітництво між Україною і Ізраїлем буде ефективним та плідним”.

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські у відповідь на звернення очільника обласної Ради зазначив, що вважає Голодомор в Україні страшною трагедією і передасть керівництву Уряду Держави Ізраїль пропозицію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. 

В програмі Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні передбачено взяти участь у церемонії нагородження дипломами та медалями Праведників народів світу – мешканців міста Вінниця та Вінницької області. Крім того, Посол зустрінеться з єврейською громадою Вінниччини.

Повернутись Створено: 19 березня 2015 року, 16:06 Переглядів: 850

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація