Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко запропонував Надзвичайному та Повноважному Послу Швейцарії в Україні відновити співпрацю між Вінниччиною і кантоном Фрібург Роздрукувати

17 червня відбулась офіційна зустріч керівництва Вінницької області з Надзвичайним та Повноважним Послом Швейцарії в Україні Крістіаном Шьоненбергером. Під час зустрічі було обговорено питання реалізації спільних соціально-економічних проектів в області та перспективи поглиблення співробітництва на рівні органів місцевого самоврядування України і Швейцарії.

Участь у зустрічі взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер, посадовці ОДА та обласної Ради. В ході зустрічі йшлося про спільні проекти, що уже реалізовуються в області, про що відзначив керівник облдержадміністрації Валерій Коровій, зокрема «Цюріхський трамвай для Вінниці», проект по забезпеченню енергоефективності та водозабезпеченню в області, «DESPRO» та інші.

Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер  у своєму виступі відмітив результативність співпраці Швейцарії з Вінницькою областю: “Ця співпраця є продуктивною та плідною і сьогодні я нарахував 7 проектів, які реалізуються на цей момент. Це проекти з енергоефективності та водопостачання, але й багато інших проектів реалізується в сфері економіки. Чому ці проекти є успішними? Бо вони будуються на добропорядних стосунках між Україною та Швейцарією. Ми знаходимо проекти вигідні, як для вас, так і для нас».

Голова обласної Ради Сергій Свитко висловив надію, що офіційна зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Швейцарії в Україні - це черговий крок до поглиблення співробітництва між Вінницькою областю та Швейцарською Конфедерацією.

- Більше 20 років Україна здійснювала політику багатовекторності. Однак, після Революції Гідності українська держава здійснює політику у напрямі європейської інтеграції, бо це вибір народу. Для нас сьогодні важливо зробити кроки щодо проведення реформ, які дадуть нашій державі можливість рухатися у майбутнє. Тому нам важливий досвід європейських країн. Ми високо цінуємо співпрацю із Швейцарією. Є конкретні приклади успішного співробітництва між Вінниччиною і Швейцарією, про якій йшлося сьогодні. Це вияв політики народної дипломатії. Ми зацікавлені у підтримці Швейцарії в питанні отримання грантів, децентралізації влади та місцевого самоврядування, розвитку демократії та формування громадянського суспільства, - зазначив Сергій Свитко.

Крім того, очільник обласної Ради запропонував Надзвичайному та Повноважному Послу Швейцарії в Україні Крістіану Шьоненбергеру відновити міжрегіональну співпрацю Вінниччини із Швейцарською Конфедерацією.

- У 2011 році під час візиту делегації Вінницької області до Швейцарії було досягнуто домовленості про підписання міжрегіональної угоди області із кантоном Фрібург. Але ці домовленості поки що виявились деклараціями. Користуючись нагодою, прошу Вашого сприяння в підписанні угоди між Вінниччиною і кантоном Фрібург. Це було б на користь двох братніх народів, - наголосив Сергій Свитко.

Надзвичайний та Повноважний Послом Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер у свою чергу зазначив, що сприятиме у поновленні міжрегіонального співробітництва у цьому конкретному питанні.

 

Повернутись Створено: 17 червня 2015 року, 17:24 Переглядів: 793

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація