Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Сергій Свитко зустрівся із відомим політв’язнем і дисидентом Василем Овсієнком Роздрукувати

25 червня голова обласної Ради Сергій Свитко провів зустріч із відомим українським дисидентом, членом Української Гельсінської Спілки, публіцистом, співробітником Харківської правозахисної групи, політв’язнем радянської системи, співкамерником нашого видатного земляка Василя Стуса – Василем Овсієнком, який завітав до Вінниці.

Участь у зустрічі також взяв головний редактор журналу “Вінницький край” Вадим Вітковський.  Голова обласної Ради Сергій Свитко відмітив, що для нього за честь зустрітись із Василем Овсієнком. Співбесідники обговорили питання збереження національної пам’яті і відновлення історичної справедливості, зокрема на Вінниччині. Голова обласної Ради Сергій Свитко поінформував Василя Овсієнка про заходи обласної Ради, здійснені у цьому напрямі – про ухвалення обласним органом місцевого самоврядування рішень: “Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України” та “Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму” від 10 жовтня 2014 року.

Під час спілкування Сергій Свитко і Василь Овсієнко ділилися думками щодо суспільно-політичної ситуації і державотворчих традицій української нації. Так, коли виникло запитання, чому в нас, українців, не прижилася монархія, пан Василь спокійно відповів, що ми демократична за духом нація і сказав: "Де байрак - там козак, а де козак - там воля". 

Згадували під час розмови про поета-дисидента, Героя України, борця з радянською системою за національні і громадянські права – Василя Стуса, збереження і пропагування його творчої спадщини. Слід зазначити, що Василь Овсієнко був засуджений до багаторічного ув'язнення в таборах суворого режиму за проведення антирадянської агітації і пропаганди, відбував покарання у таборі особливого режиму ВС-389/36 в селі Кучино Чусовського р-ну Пермської області, де відбував покарання і Василь Стус. У листопаді 1989 р. Василь Овсієнко був учасником експедиції з перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина, залишив багато спогадів про Василя Стуса.

Йшлося і про необхідність організації заходів із вшанування пам’яті Василя Стуса на належному рівні, зокрема у його рідному селі Рахнівці Гайсинського району, адже цього року виповнюється 30 років з дня загибелі Василя Стуса. Говорили про потребу найменування Донецького національного університету іменем Василя Стуса, оскільки він жив в той час на Донбасі і навчався у цьому навчальному закладі.

Пан Василь Овсієнко показав ключі від камери Василя Стуса, які він береже як реліквію, а також свою тюремну робу, поділився спогадами про роки ув’язнення, боротьбу українських дисидентів проти московсько-більшовицької окупації, боротьбу за самостійну Україну. У свою чергу голова обласної Ради Сергій Свитко побажав Василю Овсієнку міцного здоров’я, довголіття і добра.

В цей же день Василь Овсієнко відвідав Донецький національний університет, де презентував книгу  - матеріали конференції про життя, творчість та діяльність Василя Стуса. Василь Овсієнко самостійно записав 175 аудіоінтерв’ю із українськими дисидентами-політв’язнями та склав 350 довідок про борців із радянською системою у таборах СРСР. 

Повернутись Створено: 26 червня 2015 року, 12:37 Переглядів: 868

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація