Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Свитко звернувся до голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України з проханням зберегти санаторії-профілакторії у місті Вінниці Роздрукувати

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко скерував звернення до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана і Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо необхідності збереження санаторіїв-профілакторіїв при вищих навчальних закладах у місті Вінниці та відновлення їхнього фінансування.

Проблема збереження санаторіїв-профілакторіїв виникла із набуттям чинності Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" та введення в дію Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у зв’язку з чим зупинено фінансування студентських санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування на 2015 рік.

Як повідомлялося раніше, на Вінниччині студентські санаторії-профілакторії працюють понад 35 років. За роки існування створена потужна лікувальна база з фізіотерапевтичним, бальнеологічним та іншим обладнанням. Щороку в санаторіях оздоровлюється до 2000 студентів, 92% - молодь із соціально вразливих груп. Серед них переважна більшість студентів перебуває на диспансерному обліку. У Вінницькій області практично відсутні можливості для реабілітації молоді з хронічними захворюваннями хребта, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту  без відриву від стаціонарного навчання у вищих навчальних закладах.

У зверненні зазначається, що: “Обмежений обсяг обласного та місцевих бюджетів не залишають можливості знайти інші джерела фінансування студентських санаторіїв-профілакторіїв, що неминуче призведе до їх закриття”. Тому голова обласної Ради Сергій Свитко направив зазначені звернення Володимиру Гройсману і Арсенію Яценюку для реагування і вжиття заходів щодо відновлення фінансування санаторіїв-профілакторіїв з Фонду соціального страхування та внесення змін до законодавчих актів з даного питання.

- Життя і здоров’я наших громадян має бути головним пріоритетом в діяльності органів влади. Треба шукати можливості для фінансування цих закладів, адже збереження санаторіїв-профілакторіїв при вищих навчальних закладах - дуже важливе завдання з огляду на соціальні потреби студентів, - прокоментував свій крок Сергій Свитко.

Нагадаємо, що на ім’я голови обласної Ради Сергія Свитка звернулися з листами керівники і члени профспілкових організацій вузів, головні лікарі санаторіїв-профілакторіїв: “Медик” ВНМУ ім. М.І. Пирогова, “Супутник” ВНТУ, “Педагог” ВДПУ ім. М.М. Коцюбинського, колективи цих закладів з проханням втрутитися в проблему фінансування санаторіїв-профілакторіїв навчальних закладів міста Вінниці. Під головуванням Сергія Свитка відбулося дві наради з цієї проблематики, на яких шукали шляхи виходу із ситуації, що склалась.

Працівники, члени профспілок і студенти найбільших вищих навчальних закладів міста б’ють на сполох і заявляють, що це ставить під загрозу існування цих структур взагалі. Студенти втратять можливість оздоровлення, а фаховий персонал - робочі місця. Саме на базі санаторіїв-профілакторіїв студенти мають змогу оздоровитися без відриву від навчання і реалізувати свої соціальні пільги, яких у них і так залишилось небагато. Тому колективи просять обласну владу допомогти ліквідувати причини для соціального збурення, врятувати ці заклади для сучасних і майбутніх студентів. 

Повернутись Створено: 5 березня 2015 року, 13:40 Переглядів: 771

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація