Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко звернувся до Міністра юстиції України з вимогою вжити заходів щодо дій державного реєстратора в питанні Вінницького МСЕК Роздрукувати

Реєстраційна служба Вінницького міського управління юстиції відмовилася надати інформацію голові Вінницької обласної Ради Сергію Свитку про внесення змін до Єдиного державного реєстру щодо Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи. Це випливає з листа начальника відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державного реєстратора Ярослава Миколюка від 30.10.2014 року.

Зокрема, державний реєстратор відмовився надати копії справи Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи (код ЄДРПОУ 20097160) зі всіма змінами та витяг з ЄДР щодо даної установи, а також надати пояснення щодо того, на якій підставі було внесено зміни до ЄДР по зазначеній установі.

В листі зазначається: “Відповідно до абз.2 ч.6 ст.11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державному реєстратору забороняється видавати копії документів, які знаходяться у відповідній реєстраційній справі. В частині 8 цієї ж статті зазначено, що державні органи звільняються від плати за одержання за їх запитом відомостей з Єдиного державного реєстру, якщо такий запит подається у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом. Оскільки Вінницька обласна Рада не є органом державної влади, то вона не звільнена від плати за одержання  витягу”.

Крім того, державний реєстратор повідомляє, що “до повноважень державного реєстратора не віднесено надання пояснень щодо підстав внесення змін у ЄДР щодо будь-якої юридичної особи чи фізичної особи-підприємця”.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко звернувся до Міністра юстиції України Павла Петренка з вимогою вжити заходів у відповідь на дії державного реєстратора, який відмовляється надати інформацію щодо внесення змін до ЄДР, що стосуються Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи. Крім того, відповідне звернення скеровано начальнику реєстраційної служби Головного управління юстиції у Вінницькій області Круголю Ю.В. з проханням надати інформацію про те, що стало підставою для внесення змін у відомості про юридичну особу, яка була включена до Єдиного державного реєстру.

Нагадуємо, що Сергій Свитко скерував звернення щодо перевірки законності факту передачі комунального закладу Вінницької обласної Ради - Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи у державну власність до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та керівників силових відомств України і області.

Варто зазначити, що стаття 5 Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” передбачає, що: “Передача  об'єктів  з  комунальної  у  державну  власність здійснюється за рішенням:сільських, селищних,  міських, районних у містах рад – щодо об'єктів  права  комунальної  власності відповідних територіальних громад; районних, обласних   рад   -  щодо  об'єктів  права  спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад”. Тобто, незаконно, без рішення сесії обласної Ради, певними посадовими особами було здійснено зміну форми власності Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи: із комунальної на державну. 

Відповідно до Статуту Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, затвердженого розпорядженням голови обласної Ради від 21 січня 2004 року №10 “Про затвердження нової редакції Статуту Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи”, “Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи є об’єктом спільної власності територіальних громад області, управління яким здійснює Вінницька обласна Рада”.

Повернутись Створено: 19 листопада 2014 року, 17:31 Переглядів: 1162

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація