Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко звернувся до Уряду і парламенту щодо виділення коштів для ліквідації пестицидів Джуринського отрутомогильника Роздрукувати

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко направив звернення Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку, виконуючому обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України Сергію Курикіну та голові Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Миколі Томенку щодо сприяння у виділенні коштів ЄС на впровадження екологічних проектів з метою утилізації пестицидів Джуринського отрутомогильника.

У Вінницькій області існує гостра проблема, пов’язана із розміщенням у Шаргородському районі біля с. Джурин отрутомогильника, площею біля 4,2 га, в якому на цей  момент зберігається приблизно 2100 тонн отруйних пестицидів. За кількістю заборонених пестицидів Джуринський отрутомогильник не має аналогів ні в Україні, ні у світі. Більшість заскладованих там речовин є стійкими органічними забруднювачами  та відносяться до групи сильнодіючих отруйних речовин. А це створює реальну загрозу для потрапляння високотоксичних речовин в навколишнє природне середовище і, як наслідок, створення екологічної катастрофи всеукраїнського масштабу.  

Із засобів масової інформації (ВВС Україна, назва статті: “Україна затягує використання коштів на екопроекти” від 12 листопада 2015 року) стало відомо, що протягом 2013-2014 років Україна одержала 24 млн. євро від ЄС на впровадження екопроектів, однак ці кошти залишаються не використаними та знаходяться на рахунках українського казначейства.

Нагадуємо, що 3 листопада 2015 року голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко провів зустріч з виконуючим обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України Курикіним С.І., на якій обговорено питання ліквідації непридатних та заборонених до використання пестицидів, що зберігаються в Джуринському отрутомогильнику у Вінницькій області. За результатами зустрічі вдалось досягнути домовленості про можливість залучення у 2016 році коштів державного бюджету для вирішення вищезазначеної проблеми. Однак, обов’язковою умовою участі Міністерства екології та природних ресурсів України у фінансуванні заходів із ліквідації пестицидів на Джуринському отрутомогильнику є наявність співфінансування із обласного бюджету.

В зв’язку з цим голова обласної Ради Сергій Свитко також звернувся до голови облдержадміністрації Валерія Коровія з проханням передбачити кошти для ліквідації пестицидів на Джуринському отрутомогильнику при підготовці проекту обласного бюджету на 2016 рік.

Повернутись Створено: 24 листопада 2015 року, 16:18 Переглядів: 1027

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація