Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Свитко звернувся з листом до голови облдержадміністрації щодо реконструкції Палацу Потоцьких Роздрукувати

Вінницька обласна Рада отримала відповідь Міністерства культури України на спільний лист керівників обласної державної адміністрації та обласної Ради від 21 вересня 2015 року щодо передбачення у державному бюджеті на 2016 рік коштів на проведення ремонтно-реставраційних робіт в Палаці Потоцьких міста Тульчина.

У зазначеній відповіді вказується, що порушені у листі питання повинні вирішуватись, в першу чергу, за рахунок коштів місцевих бюджетів. Разом із тим, одним із механізмів вирішення проблеми запропоновано скористатись можливістю залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку.

З цього приводу голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до голови облдержадміністрації Валерія Коровія з клопотанням доручити Управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації спільно з Департаментом будівництва, містобудування та архітектури ОДА підготувати і подати проект із проведення ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури XVIII століття Палац Потоцьких у м. Тульчині на розгляд регіональної комісії з оцінки й забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Варто зазначити, що на запрошення голови обласної Ради Сергія Свитка 20 серпня 2015 року Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польщі в Україні Генрік Літвін відвідав Палац Потоцьких та пообіцяв звернутись до Міністерства культури Польщі з проханням виділити кошти для відбудови палацу на умовах співфінансування із української сторони.

Для довідки: Реконструкція Палацу Потоцьких триває вже не одне десятиліття. Архітектурна пам’ятка вісімнадцятого століття з року в рік руйнується. Прекрасний парковий ансамбль, про який так ретельно дбав Станіслав Потоцький, був зруйнований  людиною і часом. Вціліли далеко не всі будівлі Тульчинського палацу, не зберігся й інтер'єр. Два бокових флігеля досі потребують повної реконструкції. Лише центральний корпус палацу Потоцьких у Тульчині до цих пір зберігає свою велич і пишність, радуючи погляд туристів і студентів (з 1984 року і по сьогоднішній день тут діє Тульчинське училище культури).

Повернутись Створено: 5 листопада 2015 року, 15:27 Переглядів: 1083

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація