Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Свитко звернувся з листом до голови облдержадміністрації щодо реконструкції Палацу Потоцьких Роздрукувати

Вінницька обласна Рада отримала відповідь Міністерства культури України на спільний лист керівників обласної державної адміністрації та обласної Ради від 21 вересня 2015 року щодо передбачення у державному бюджеті на 2016 рік коштів на проведення ремонтно-реставраційних робіт в Палаці Потоцьких міста Тульчина.

У зазначеній відповіді вказується, що порушені у листі питання повинні вирішуватись, в першу чергу, за рахунок коштів місцевих бюджетів. Разом із тим, одним із механізмів вирішення проблеми запропоновано скористатись можливістю залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку.

З цього приводу голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до голови облдержадміністрації Валерія Коровія з клопотанням доручити Управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації спільно з Департаментом будівництва, містобудування та архітектури ОДА підготувати і подати проект із проведення ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури XVIII століття Палац Потоцьких у м. Тульчині на розгляд регіональної комісії з оцінки й забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Варто зазначити, що на запрошення голови обласної Ради Сергія Свитка 20 серпня 2015 року Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польщі в Україні Генрік Літвін відвідав Палац Потоцьких та пообіцяв звернутись до Міністерства культури Польщі з проханням виділити кошти для відбудови палацу на умовах співфінансування із української сторони.

Для довідки: Реконструкція Палацу Потоцьких триває вже не одне десятиліття. Архітектурна пам’ятка вісімнадцятого століття з року в рік руйнується. Прекрасний парковий ансамбль, про який так ретельно дбав Станіслав Потоцький, був зруйнований  людиною і часом. Вціліли далеко не всі будівлі Тульчинського палацу, не зберігся й інтер'єр. Два бокових флігеля досі потребують повної реконструкції. Лише центральний корпус палацу Потоцьких у Тульчині до цих пір зберігає свою велич і пишність, радуючи погляд туристів і студентів (з 1984 року і по сьогоднішній день тут діє Тульчинське училище культури).

Повернутись Створено: 5 листопада 2015 року, 15:27 Переглядів: 1045

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація