Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Татусяк: «На Козятинщині ділять владу, а мають ділити відповідальність» Роздрукувати

Козятинський район дев’ятим із 27-ми доповідав про підсумки роботи у першому півріччі цього року. 19 липня з цього приводу перед півтисячею козятинців та обласним керівництвом звітували голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк та Козятинський міський голова Олександр Гвелісіані.

Так, щодо справ в галузі охорони здоров’я, то місцевими силами за півріччя у районі було відремонтовано 7 амбулаторій (хоча було заплановано 6) та 29 ФАПів. Троє студентів коштом районного бюджету здобувають кваліфікацію сімейного лікаря. Ці та багато інших позитивних зрушень дають змогу планувати на Козятинщині формування хоспісного округу (с.Глухівці).

Такими ж темпами районне керівництво забезпечує ремонтні роботи об’єктів галузей світи й культури. Загалом покращити матеріально-технічний стан об’єктів соціальної сфери район планує за рахунок коштів Українського фонду соціальних інвестицій, в рамках якого планується освоїти близько 12 млн. грн.

Гірша ситуація на Козятинщині у сферах реального сектора економіки та сільського господарства. Зокрема, в останньому найнижчий в області рівень середньої заробітної плати – 1800 грн., тоді як в решти районах – 2200-2400 грн.

Голова облдержадміністрації Іван Мовчан вважає, що виконання його доручень не відбувається повною мірою через відсутність порозуміння та співпраці між керівництвом місцевої адміністрації та райради. Цю ж думку підтримує і голова обласної Ради Сергій Татусяк.

– Ситуація в Козятинському районі полярна тим, що є в інших. Тут нема контакту не тільки між органами державної влади і місцевого самоврядування, цього контакту не відчувається навіть у цій залі… Це дуже поганий симптом. – прокоментував С.Татусяк.

Він додав, що про розрізненість інтересів у краї свідчить і той факт, що Козятинський район єдиний не долучився до роботи над стратегією розвитку до 2020 року. Із 34-х місцевих рад свої стратегічні плани розробили та ухвалили тільки три.

– Що тут ділить райдержадміністрація і районна рада? Владу і повноваження! А потрібно ділити відповідальність за район! Тому я хочу побажати вам тверезого розсудку і поставити громадські інтереси вище своїх особистих, – резюмував Сергій Татусяк.

У звіті міського голови Козятина головним проблемним питанням було забезпечення населеного пункту питною водою, через відсутність якої козятинці потерпають вже багато років. І тут найбільша проблема в тому, що ні місцевий бюджет, ні обласний не спроможні профінансувати необхідні роботи зі спорудження водогону. Єдина надія на державну допомогу, якої наразі не очікується.

 

Повернутись Створено: 20 липня 2013 року, 14:19 Переглядів: 847

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація