Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Татусяк: «Олександрівський парк потребує серйозного інвестора» Роздрукувати

6 листопада голова обласної Ради Сергій Татусяк відвідав село Олександрівка Томашпільського району, а саме: парк-пам’ятку місцевого значення «Благодатне» або Олександрівський парк. Мета поїздки – ознайомитися з ресурсами парку, з тим, аби в перспективі перетворити його на туристично-рекреаційну зону.

Потенціал парку голові презентував Анатолій Іванець, генеральний директор Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс», у підпорядкуванні якого знаходиться ця пам’ятка природи. Також своє бачення розвитку парку представив голова Томашпільської районної ради Анатолій Олійник.

Олександрівський парк заснований в кінці 19 століття французькою графинею Бенет. До сьогодні приміщення маєтку та господарських споруд не збереглися, однак залишилися особливі сорти дерев та кущів. Зокрема, на території у понад 13 га ростуть їстівний каштан, біла смерека, дуби пірамідальний, червоний і болотний, фундук канадський, горіх чорний, сосна австрійська, ясен плакучий, глід махровий й чотирикісточковий, калина бульденеж, сніжна ягода тощо.

Наразі для туристів силами «Віноблагролісу» облаштована мінімальна інфраструктура – невеличкий мотель, колиба, альтанки. Також на території є кілька ставків для риболовлі, пасіка та міні-зоопарк, де сьогодні живуть дикі свині та австралійські страуси.

Оглянувши колишні володіння графині Бенет, Сергій Татусяк наголосив, що парк поправу належить до природних перлин Поділля. Однак, аби відновити його остаточно та зробити місцем відпочинку вінничан і гостей області, потрібні серйозні інвестиції.

– Олександрівський парк потребує серйозного інвестора. У нас є кілька варіантів залучення сюди фінансових ресурсів. В тому числі це написання екологічного проекту на міжнародні донорські організації. Я впевнений, парк може стати чудовим місцем зеленого туризму, враховуючи ще й те, що за кілька кілометрів звідси – Йосафатова долина, місце християнського паломництва, – прокоментував голова облради.

Він також звернув увагу керівників «Віноблагролісу» та Томашпільського району на питання облаштування під’їзних шляхів до парку та організації промоції цієї природної пам’ятки.

Більше про Олександрівський парк можна прочитати тут: http://oblvintour.com.ua/review/oleksandrivskyj-park-s-blahodatne-kryzhopilskoho-rajonu-2/

 

Повернутись Створено: 7 листопада 2013 року, 11:15 Переглядів: 2579

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація